Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç birçok programda seyirci karşısına çıkarak önerilerde bulundu. Büyük bir kitle tarafından tanına ünlü doktor 13 yaşındaki çocuğuna cinsel istismarla yargılanıyordu. Bu iddialara ilişkin hakkında dava açılan Saraç İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, avukatlarıyla birlikte katıldı. 

Çocuğuna Cinsel İstismarla Suçlanan Ünlü Doktordan Duruşma Salonunda İsyan!

Kamuoyunda büyük ses getiren bu olay sonrası isyan eden Saraç çıktığı mahkemede savunma yaptığı esnada gözyaşlarına hâkim olamamıştı. Ünlü doktor açılan bu dava kapsamında yeniden yargı önüne çıktı. 

‘Babasına Karşı Sinirli Olduğunu Düşündüğüm İçin Şikâyetçi Olmadım’

Mağdur çocuk M.S. ise duruşma esnasında pedagog eşliğinde ayrı bir odada bekletildi. İfadesi alınan ünlü doktorun eski eşi Benan Saraç, cinsel istismar olayına bizzat şahit olmadığını belirtti.

Saraç, "Çocuğum okula gitmeden iki hafta önce bana anlatmıştı. Böyle bir şey olabileceğine inanmadım, oğlumu sorguladım, konduramadım. Dolayısıyla hemen şikâyetçi olmadım. Çünkü çocuğumun babasına sinirli olduğunu biliyordum. Ender Saraç, çocukların önünde benimle çok kavga ediyordu. Okulda rehber öğretmenler de neden şikâyetçi olmadığımı sordular. Oğlumun babasına karşı sinirli olduğunu düşündüğüm için şikâyetçi olmadığımı onlara da söyledim. Boşanma davası açmayı düşündüğüm dönemde oğlum bana bununla geldi. Kamuoyunda yanlış ithamlarda bulundular. Oğlumu bunun içine ben atmışım gibi. Anne olarak benim için en zor zamandı. Oğlumu yönlendirmedim" ifadelerini kullandı.

Çocuğuna Cinsel İstismarla Suçlanan Ünlü Doktordan Duruşma Salonunda İsyan!

‘Cinsel İstismar Olmadığı İçin Ben Şikâyetçi Değilim

Oğlunun ona gerçekleri ağlayarak anlattığını belirten Saraç sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi:

Ünlü Sunucudan Sokak Hayvanları Yasası Hakkında Şok Sözler! Ünlü Sunucudan Sokak Hayvanları Yasası Hakkında Şok Sözler!

"Oğlumu ara ara sorguladığımda gerçeği bana ağlayarak anlattı. Böyle bir olayın yaşanmadığını söyledi. Babasına karşı hayal kırıklığı içindeydi. Çocukların önünde benimle sürekli kavga ediyordu ve şiddet uyguluyordu. Ama hiçbir zaman darp raporu almaya gitmedim çünkü olayın basına yansımasını istemiyordum. Benim bunları para için yaptırdığım şeklinde algı yapıldı. Bu kesinlikle doğru değil. Cinsel istismar olmadığı için ben şikâyetçi değilim. Olduğuna inansaydım şikâyetçi olurdum" 

‘Evde Çıplak Gezdiğim İddialarına da Gülüp Geçiyorum’

İstismar suçlamasıyla yargılanan Saraç,  "Şiddet uyguladığım konusu kesinlikle yalan. Sadece bir kere oğlumun üstü kıyafetliyken, çok kötü koktuğu için kolundan tutup banyonun önüne kadar götürdüm, bir defasında da vegan olmuştu ve aç kaldığı için kıyamıyordum, çatala yemek koyup ağzına götürdüm şiddet dedikleri bundan ibarettir. Evde çıplak gezdiğim iddialarına da gülüp geçiyorum. Evin her yerinde kamera var. Maddi manevi zarara uğradım. Suçu işlemediğim barizdir. Hayatımı geri istiyorum. Bir an önce beraat etmek istiyorum ve normal hayatıma dönmek istiyorum" diye konuştu.

Kayyım Atanması İstendi

Aile Bakanlığı avukatı, anne Benan Saraç’ın şikâyetçi olmaması nedeniyle mağdur çocuğa temsil kayyımı atanmasını talep etti. Mahkeme heyeti, 15 yaşından küçük olan çocuğa temsil kayyımı atanmasının istenmesi için sulh hukuk mahkemesine müzekkere yazılmasına hükmetti. Duruşma ertelendi.

Haberin detayları için>>>

Kaynak: Haber Merkezi