Cübbeli Ahmet Hoca adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü yaptığı açıklamalarıyla gündemden düşmüyor. Sivri dili ve sert çıkışlarıyla adından sıkça söz ettiren Cübbeli Ahmet Hoca, Türkiye'de yaşanan ekonomik sıkıntıları ve hayat pahalılığını savundu. Ünlü'nün bu savunması sosyal medyanın diline düştü. Hayat pahalılığını bağladığı konu ise ağızları açık bıraktı.

Kayseri’de Böyle Vahşet Görülmedi! Ayakları Kesilmiş Halde Bulundu! Kayseri’de Böyle Vahşet Görülmedi! Ayakları Kesilmiş Halde Bulundu!

Hayat Kadınları Üzerinden Savundu

Ahmet Mahmut Ünlü, son dönemde kendisini iyiden iyiye hissettiren hayat pahalılığını, hayat kadınları üzerinden savundu. Ekonominin bozuk olmasının günahları engellediğini belirten Cübbeli'nin verdiği çirkin örnek tepki topladı.

'Senin de Bu Günaha Bulaşma Riskin Azalıyor'

Cübbeli, yaptığı hayat pahalılığı savunmasında, "İçki pahalı, kumar pahalı, zina pahalı. Fuhuşun fiyatını bilmiyorum ama onlara da zam geliyordur herhalde. Senin de bu günaha bulaşma riskin azalıyor. Bu manada iyi bir şey. Günahlara karşı eğilim azalıyor ama imkan azalıyor" ifadelerini kullandı.

Yaptığı konuşmada yapılan zamların dini anlamda olumlu yönlerine değinen Ünlü'nün sözleri sosyal medyanın gündemine oturdu.

'Fakir Fukaranın Hali Kötüleşiyor'

Tepki çekmek istemeyen Cübbeli Ahmet Hoca diğer yandan hayat pahalılığının olumsuz yönlerine de kısaca değinmeyi ihmal etmedi.
Cübbeli Ahmet Hoca, "Tabii bir yandan da çocuklar protein alamıyor, diğeri zekât veremiyor, öbürü umreye gidemiyor. Fakir fukaranın hali kötüleşiyor. Genel manada hal bu" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi