Başka ülkede yaşayamam denecek görüntüler Bursa’da yaşandı. Cansız mankeni önce sevdi sonrada sırtlayıp kaçırdı.

Hayal gücü sınır tanımayan memleketim insanın yaptıkları ve yapacaklarının hayal gücünde dahi sınırlarının olmadığı bir kez daha tescilledi.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir kişi işyerinin önünde duran cansız kadın mankeni dakikalarca sevdi. Bir kadına yapılabilecek bütün kurları kendince yerine getirdi. Sanki karşısındaki cansız değil de kanlı canlı bir kadın manken gibi davrandı.

Mankeni Kaçırdı (1)

Elleriyle dokundu, saçları varmış gibi okşadı. Kendi içinde belki de güzel sözler söyledi. Sonra da şaşkın bakışlar içerisinde kucaklayıp kaçırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Mankeni Kaçırdı (3)

Akıllara şaşkınlık verecek, bir o kadar da trajikomik olay Kemalpaşa Mahallesi Mahmutesatbey Caddesi'nde meydana geldi. Kimliği belirsiz bir şkişi, kaldırımda yürüdüğü sırada bir işyeri önündeki cansız kadın mankeni gözüne kestirdi. Yanına gittiği kadın mankeni dakikalarca seven şahıs, daha sonra mankeni kucaklayıp götürdü.

Bu Görüntüler Kayseri’ye Yakışmadı! Bu Görüntüler Kayseri’ye Yakışmadı!

Mankeni Kaçırdı (4)

Cansız mankeni sokakta götürdüğü anlar güvenlik kameraları ve vatandaşlar tarafında görüntülenen olayda kimliği belirsiz kişi mankeni kucaklayıp kaldırımda ve ara sokaklarda evine gitmeye çalışıyor. Bütün bunları yaparken de sanki her şey normalmiş gibi sakin tavırları dikkatlerden kaçmadı. İşyeri sahibinin yaşanan olaydan sonra  şikayetçi olmadığı öğrenildi.

Editör: Ahmet Bolat