Erbakan, ‘Yetki Sahibi Olanlar, Kınamak Ve Lanetlemekle Yetinmemeli’ Erbakan, ‘Yetki Sahibi Olanlar, Kınamak Ve Lanetlemekle Yetinmemeli’

Her yıl Kocasinan Belediyesi tarafından dağıtımı yapılan organik domates fidesi dağıtımı için geri sayım başladı. Yarın sabah erken saatlerde başlayacak olan dağıtım, 3 farklı noktada gerçekleştirilecek.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar konu ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Çolakbayrakdar, yarın sabah 08.30’da 3 farklı noktada 12 bin 250 paket olmak üzere toplam 550 bin kök organik domates fidesi dağıtım etkinliğine tüm Kayserilileri davet etti.

Her yıl yapılan uygulamanın geleneksel hale getirildiğini vurgulayan Çolakbayrakdar, Kayseri’de ‘Karahıdır’ olarak bilinen bölgemizin yerli tohumlarıyla yetiştirilen domates fidelerimizin, yarın sabah 08.30’da 3 farklı noktadan dağıtımını gerçekleştireceğiz. Kocasinan Belediyesi Hizmet Binasının karşısında bulunan Mimarsinan Parkı, Beyazşehir Mahallesi’ndeki Kırlangıç Parkı ve Ziyagökalp Mahallesi’nde yer alan Merkez Parkı olmak üzere 3 bölgede organik domates fidelerini vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtacağız’ dedi.

Başkan Çolakbayrakdar Kayserilileri Davet Etti
Tüm Kayserilileri davet eden Başkan Çolakbayrakdar, “Fidelerimizin özelliği; hibrit olmaması, yeniden tohumlanabilmesidir. Karahıdır olarak bilinen ve yerli tohumlardan yetişen ürünler, hem toplumun hem de gelecek nesillerimizin sağlığını koruma açısından çok değerlidir. Bu ürünlerin çekirdeklerini alanlar, gelecek yıllarda bu tohumları ekerek ürün elde etmeyi devam ettirebilirler. Çünkü bu organik ve yerli domates fidesi; çekirdeğinden kendisini sürdürebilen, yeni fideler oluşturabilen ürünlerdir. Hemşehrilerimin aldığı fidelerden yetişecek domatesleri sağlıklı ve iyi günlerde tüketmelerini diliyorum. Tüm vatandaşlarımızı etkinliğimize davet ediyorum” açıklamasında bulundu.

Kaynak: haber merkezi