Okul Müdüründen Acı Haber Geldi

Okul3

İstanbul Eyüpsultan'da Irak asıllı bir öğrenci okuldan atılmasından sorumlu tuttuğu okul müdürünü yanında taşıdığı silahla vurdu. Eyüpsultan ilçesi Beste sokak'taki özel bir lise de Irak asıllı bir öğrenci okuldan atılmasından sorumlu tuttuğu okul müdürünü silahla vurdu. Ağır yaralanan İbrahim Oktugan kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamadı.

Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Okul4

Gün geçtikçe artan öğretmen şiddetine bir yenisi daha eklendi. Irak asıllı bir öğrenci okul müdürünü vurarak katletti. Geçtiğimiz günlerde Mardin'de bir öğrencinin okulu basmasının yankıları devam ederken bu kez kötü haber İstanbul'dan geldi. İddialara göre öğretmenler tepkilerini ortaya koymak adına derslere girmeme kararı aldı. Ülkenin dört bir yanından öğretmenlerin tepkisi çığ gibi büyümeye devam ediyor.

14 Yıl Ceza Aldı! Satmıyorum Dedi 14 Yıl Ceza Aldı! Satmıyorum Dedi

Milli Eğitim Bakanı Açıklama Yaptı

Okul Müdürü1

Olayın ardından sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Yusuf Tekin, vurulan okul müdürü İbrahim Oktugan için başsağlığı dileyerek, ailesine, öğrencilerine ve yakınlarına sabır dileklerinde bulundu. Tekin, böyle bir hadisenin bir daha yaşanmaması ve daha güvenli ortam oluşturulması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Kaynak: özel haber