Kocasinan ilçesinde Ahmet  Paşa Bulvarı üzerinde orta refüjdeki bilinmeyen bir sebeple aydınlatma direğinin sökülmesi sonrası ortaya çıkan elektrik kabloları tehlike saçıyor. 380 volt elektrik akımının geçtiği tahmin edilen elektrik kabloları çevredeki vatandaşlar için ölüm tehlikesi saçıyor.
Vatandaşların yoğun yaya trafiği oluşturduğu noktalardan birinde bulunan elektrik kabloları için alınan önlemin olmaması akıllarda soru işaretleri bırakıyor. KCETAŞ sorumluluğunda bulunan alanda kablolar açıkta ve herhangi bir tabela ve uyarıcı bir yazı yer almaması dikkat çekti.

İsmail Özdemir-Büyükkılıç Görüşmesinden 14 Sürpriz Çıktı! İsmail Özdemir-Büyükkılıç Görüşmesinden 14 Sürpriz Çıktı!

Kayseri Kcetaş Elektrik Kabloları Tehlike Saçıyor (2)
Gazeteci Azim Deniz, aydınlatma direğinin söküldüğü alana giderek kontrol kalemi ile kablolardaki elektrik akımını ölçerek yetkililere seslendi. 
Azim Deniz, “İnsanların canı bu kadar ucuz olamaz. Burada yaşayanlar her an ölümle karşı karşıya Aydınlatma direği sökülmüş. Elektrik kabloları ortada duruyor. Kablolardada elektrik var. Bu işin sorumlusu kim? Nerde Devlet, nerde KCETAŞ, nerde belediye?” diyerek tepki gösterdi.

Tepkiler Sonuç Verdi!
Gazeteci Azim Deniz’in çabaları sonuç verdi. Sosyal medya hesabından paylaştığı video sonrası dikkat çeken tepkiler, yetkilileri harekete geçirdi. KCETAŞ yetkilileri, aydınlatma direğinin söküldüğü alana gelerek gerekli önlemleri almak üzere çalışma başlattı. 

Kayseri Kcetaş Elektrik Kabloları Tehlike Saçıyor (3)

Kaynak: Özel Haber