Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Kayseri’de mini miting gerçekleştirdi.  Partisinin il binasına gelen Erbakan toplanan kalabalığa konuştu. Erbakan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “simit çay” hesabına karşılık “Çay, pide ve hurma “ hesabıyla karşılık verdi.

Yrp Erbakan (1)

YRP Lideri Erbakan Kayseri’de İstasyon Caddesi üzerinde bulunan il başkanlığı önünde düzenlenen mini miting de konuştu. Miting alanına bir saatlik gecikmeye le gelen Erbakan 1994 yılındaki Erbakan belediyeciliği ruhuyla 31 Mart seçimlerine hazır olduklarını belirtti.

Yrp Erbakan (4)

Miting alanına Mücahit Erbakan” sloganlarıyla gelen YRP Lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yıllar önce seçim meydanlarında yaptığı simit-çay hesabını hatırlatarak, “Erdoğan emeklilere refah düzeyi olan bir maaş vermedi ancak yıllar önce simit-çay hesabı yapmıştı. Hatta herkese çağrıda bulunup 3 çocuk sahibi olmalarını önermişti. Ailenin bütçesini yönetmesi nasıl olacak?

Geldiğimiz noktada bir aile 3 çocuk yapmış olsa 5 kişilik bir aile oluyor. Beş kişi günlük her öğünde sadece çay-hurma ve kişi başı çeyrek pide yiyecek olsa aylık gideri 11 bin lira ediyor. Diğer harcamalar bu hesaba dahil değildir. Emekliye para yok diyen hükümet yandaşlarının milyarlarca dolar vergisinin bir kalemde siliyor.

Yrp Erbakan (6)

Emekliye kaynak bulamadıklarını söyleyen Erdoğan hükümetine bir önerimiz var. Sadece dış borçlanmaya ödediğiniz faiz miktarını emekliye aktarsanız şu anda en az emekli maaşı yüzde 320 artar. Vatandaşta ekonomi de düzelir.” dedi.

31 Mart seçimlerine az bir zaman kala Türkiye’de YRP rüzgârı estiğini belirten Fatih Erbakan, “Daha önceleri partiye günlük 2 bin civarında üye yapıyorduk. Partimize olan inanç ve güven arttıkça vatandaşlarımız YRP’ye üye olmak istiyor. Bizlerde Türkiye’de günlük üye sayımızı 5 bine çıkardık. Daha önce üye sayısı olarak MHP’yi geçmiştik.

Yrp Erbakan (5)

Kayserililer Bu Uyarı Size! Elektronik Cihazlarınızı Şarj Edin Kayserililer Bu Uyarı Size! Elektronik Cihazlarınızı Şarj Edin

Son yapılan üye çalışmasında YRP’nin üye sayısının 5 yüz 18 bin kişi olduğunu açıklayabilirim. Bu rakam ile İYİ Partinin de üye sayısını geçerek Türkiye’de en fazla üyesi olan üçüncü parti olduk. Yeniden Refah rüzgârı ve Milli Görüş rüzgârı her geçen gün daha fazla esmeye başladı. Bütün ambargolara rağmen partimiz oylarını artırmaya devam ediyor” dedi.

Editör: Ahmet Bolat