Kayseri Sürpriz Yaşadı

Son günlerde Türkiye’de etkisini sürdüren kuraklık neticesinde birçok bölgeye kar yağmadı. Kayseri’de kar yağışının etkili olmadığı iller arasında yerini aldı. Cemrenin düşmesinin ardından vatandaşlar havaların daha da ısınacağını ve kar yağışının bir daha etkili olmayacağını düşünürken Kayseri bir sürpriz yaşadı. 

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi (16) (1)

Erciyes Dağında Kar Yağışı Etkili Oldu 

Uzmanlar neden kış gelmiyor diye araştırmalar ve incelemeler yaparken kış mevsiminin yaşanmama nedenleri arasında küresel ısınma gösterildi. İllerin farklı bölgelerinde ve Kayseri’nin en çok turist akınına uğradığı kış sezonunun açılması için günlerinin sayıldığı kayak merkezi Erciyes Dağında sonunda kar yağışı beklendiği gibi etkisini gösterdi. 


Yollar Kapandı

Kış turizminin önemli merkezlerinden olan Erciyes Kayak Merkezi'nde daha önceki yıllarda yaşanan yoğunluk yaşanan kuraklığa rağmen etkisini yitirmedi. Tüm hızıyla devam eden kış sezonu için hafta sonu pistler yabancı ve yerli turistlere açıldı. Şimdi ise yaşanan kar neticesinde kapanan yolları açma çalışmaları yapıldı.

Kayseri, Niğde, Ankara Dikkat! Yazlıkları Hazırlayın Kayseri, Niğde, Ankara Dikkat! Yazlıkları Hazırlayın

Gece Saatlerinde Etkisini Gösterdi 

Binlerce kayak severin kayağın tadını çıkardığı Erciyes’te kar kalınlığı beklenenden fazla oldu. Erciyes Dağında etkili olan kar yağışı gece saatlerinden itibaren etkisini gösterdi.


Kar Kalınlığı 110 Santime Ulaştı

Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Dağı'nda kar yağışı etkili oldu. Gece saatlerinden itibaren etkisini artıran karla beraber dağda kar kalınlığı 110 santime ulaştı. Belediye ekipleri de yolları açmak için çalışma başlattı.

Kaynak: İHA