İçişleri Bakanlığı, tarafından yapılan açıklamada FETÖ ile mücadele yapılan operasyonların kararlılıkla yapılacağı ifade edildi. Bu kapsamda Kayseri’nin de aralarında olduğu 29 ilde KISKAÇ-20 operasyonu düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda 108 şüpheli yakalandı.

Bakanlık açıklamasında; “FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek” ifadeleri kullanıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından duyurduğu operasyonun detayları paylaşarak; “Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu; Adana, Ankara, Adıyaman, Antalya, Aksaray, Aydın, Bolu, Bursa, Denizli, Eskişehir, Erzincan, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kahramanmaraş, Kırşehir, Malatya, Mersin, Muş, Sakarya, Sinop, Siirt, Şırnak, Tokat ve Uşak'ta FETÖ’ye yönelik düzenlenen “KISKAÇ-20” operasyonlarında şüphelilerin;

Kayseri’de Husumetli Olduğu Komşusunu Öldürdü! İşte Cezası Kayseri’de Husumetli Olduğu Komşusunu Öldürdü! İşte Cezası

Örgütün sözde “Emniyet Mahrem Yapılanması, Askeri Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları,

Örgütün “Gaybubet Evi” olarak adlandırdığı Hücre Evlerinde saklandıkları ve ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları,

İfade ve teşhislerde adlarının geçtiği ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Operasyonlar sonucu:

Çok miktarda döviz ve Türk Lirası ile çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle” açıklamaları yapıldı.

Kaynak: Kurum Bülteni