Kayseri Deniz Postası, Kayseri halkının nabzını yoklamak için sokağa çıktı. Vatandaşlara "Kayseri'de neyi değiştirmek istersiniz?" sorusunu yöneltti ve birbirinden ilginç yanıtlar aldı.

Halktan Sesler Yükseliyor! Kayseri'de Neyi Değiştirmek İsterdiniz?

‘Kendimi Değiştirmek İsterdim’

Sorunun yöneltildiği bir vatandaş, emekli maaşı ve gelen zamları eleştirerek, "Kendimi değiştirmek isterdim. Evim yok, barkım yok. Ev kirasına güç yetmiyor. Maaşta verdikleri 10 bin lira maaş. Ev kirası 8 bin lira, ne yaparsan yap şimdi. Buraya geldim, tapum var, 250 metrekare arsam var, içine 2 göz yer yaptırayım diyorum, belediye izin vermiyor. Yok diyor, ne yapacaksın. Yapacak bir şey yok, ya kendini öldüreceksin ya da böyle sürünüp gideceksin. Tutar bir dalın mı var?" cevabını verdi.

Halk'tan Sesler Yükseliyor! Kayseri'de Neyi Değiştirmek İsterdiniz?

‘İsrafları Önlemek İsteriz’

Kayseri Halkının Asla Susamam Dediği Şey Ne? Kayseri Halkının Asla Susamam Dediği Şey Ne?

Aynı sorunun sorulduğu bir başka vatandaş ise oturduğu parktaki kaldırımları göstererek, "İsrafları önlemek isteriz mesela. Parklar iyi de, bunları kaliteli yapmak lazım, bu taşların kırılacağını bile bile üzerinde gezinmemek lazım. İsraf çok Kayseri'de. Başka ne diyebilirim yani?" dedi.

Halk'tan Sesler Yükseliyor! Kayseri'de Neyi Değiştirmek İsterdiniz?-2

‘Seyyarları Serbest Bıraksınlar’

Bir vatandaş ise yalnızca Kayseri'de değil, çoğu şehirde yaşanan birçok soruna değinerek şu ifadeleri kullandı:

"Seyyarları serbest bıraksınlar. Önceliğimiz o. Marketlerden mal alınmıyor. Fiyatlar çok yüksek, felaket derecede yüksek. Milletin gelir düzeyi düşük. Emekli maaşları düşük. Ev olmuş 15 bin lira kira. 10 bin lirayla adam çoluğunu mu okutsun, çocuğunu mu okutsun? 65 yaş üstü 10 lira alıyor, evi kira, o adam bu saatten sonra ne yapacak? Marketler uçuk zaten, dememe gerek yok, bir aldığını bir daha alamıyorsun. Seyyarlar en azından ucuz veriyor. Marketlere gittiğin zaman el yakıyor. Bütçesine göre alabiliyor yani. Artık taze kanın gelmesi lazım, zihniyet eski zihniyet. Düşünce eski zihniyet olduğundan Kayseri'nin taze kana ihtiyacı var. A parti, B parti olarak demiyorum. Genç bir yönetime ihtiyaç var, yani ister Memduh Başkan olsun, ister A olsun, B olsun, genç bir yönetime ihtiyaç var, biraz da aktif olacak. Biraz da heyecan olacak ki bunlar artık usanmış. Kayseri'de bir şey yok, bir yatırım da yok. Hasaki'den sonra yatırım tamamen durdu. Özellikle şunu da söyleyeceğim, hastane yapıldı ama randevu yok, randevu sistemi çıkarıldı, muayene olunamıyor. Diş olmuş özellikle, 150 milyar devletin buna imkân sağlaması lazım. Emekli maaşı ve asgari ücret alanlar diş yaptıramıyor. Geçim zor, kısacası"

Halk'tan Sesler Yükseliyor! Kayseri'de Neyi Değiştirmek İsterdiniz?-1

‘Paran Varsa Yaşa, Paran Yoksa Öl’

Son olarak, aynı sorunun yöneltildiği bir başka vatandaş, "Hastaneler. Paran varsa yaşa, paran yoksa öl. Uzman bir doktora gittim, 15-16 bin lira istemiş. Benim aldığım 10 bin lira ile vereceğimiz para 15 bin lira olmuş. İş ticarete dönmüş. Ben bunu gördüm" dedi.

Kaynak: Özel Haber

Muhabir: Merve Erol

Kaynak: Özel Haber