Düğün sezonun açılmasıyla birlikte altın alışverişine talep artı. Kuyumcular  vatandaşları internetten yapılan altın alışverişinin riskleri konusunda uyardı. İnternetten alınan altınların düşük ayarlı ve sahte olabileceği belirtildi.

Kuyumcuu

Altının gerçeği ile sahtesini ayırt etmenin zor olduğunu belirten kuyumcu Seyyit Ahmet Özçelebi, "Bazen biz bile internet üzerinden satın alınan altınların ne kadar gerçek ne kadar sahte olduğunu anlayamıyoruz. İnternet üzerinden satın alınan altınlarda sahtelikten ziyade ayarı da düşük olabiliyor. Bu nedenle tanıdığınız, bildiğiniz ve güvendiğiniz yerden altın almanızı her zaman tavsiye ediyoruz. Instagram'da birçok kuyumcu adresleri mevcuttur.

Alışveriş Altın

Kayseri’de İnsansız Hava Aracı Çalışma Gerçekleştirdi Kayseri’de İnsansız Hava Aracı Çalışma Gerçekleştirdi

Genelde güvenilir oluyorlar ama satılan altına hakkından çok daha fazla bir değer biçiyorlar. 10 bin TL’lik ürün 15 bin TL’ye satılıyor. Geri dönüşümü ile de uğraşamıyorsun. Altının kargo işlemi de zaten çok sancılı bir süreçtir. O yüzden en güzeli, bildiğiniz ve güvendiğiniz yerden almanızdır ki işin helali de altını elinize almanızdan geçiyor. Çünkü altının parasını veriyorsun, altını eline alıyorsun, helali ve doğru olanı budur. Instagram üzerinden de satılan altınlara çok güvenmemenizi tavsiye ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: İHA