Alınan bilgiye göre, iki yıl önce 12 Şubat ilçesi Abdülhamit Han Mahallesinde meydana gelen olayda madde bağımlısı Tahir Erik bıçakla yaralanmış bir şekilde evinin önüne bırakıldı.

Kardeşinin Bıçakladığını Söyledi

Yerde yatan oğlunu gören anne Hatice Erik, can havliyle durumu diğer çocuklarına bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen ambulans, kardeşi Adem refakatinde yaralıyı hastaneye kaldırdı. İddiaya göre kullandığı uyuşturucu maddesinin etkisiyle Tahir Erik, kendisini kardeşinin bıçakladığını söyledi. Bunun üzerine gözaltına alınan kardeşi Adem tutuklandı.

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi 2024 03 21T144920.070 (1)

'Olay esnasında zaten kendimde değildim'

Uyuşturucu Tacirlerine Büyük Vurgun: 268 Gözaltı Uyuşturucu Tacirlerine Büyük Vurgun: 268 Gözaltı

Uyuşturucunun etkisiyle polise kendisini kardeşinin bıçakladığını söyleyerek tutuklanmasına sebep olan Tahir Erik, yetkililere seslenerek kardeşinin çıkarılmasını istedi.

Erik, "Ben kardeşimden şikayetçi falan değilim. Olay esnasında zaten kendimde değildim. Kardeş kardeşe bunu yapmaz. Kardeşimin şu anda suçsuz yere yattığını düşünüyorum. Yetkililerin en kısa sürede kardeşimi çıkartmalarını rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

'Oğlumun da Şikayeti Yoktu Zaten'

Baba Bayram Erik, konuya ilişkin, "Üniversiteye gitmek istiyordu. Oğlumun serbest bırakılmasını istiyorum. Tahir iyi şu anda, tedavi ettirdik, işine gidip geliyor. Oğlumun da şikayeti yoktu zaten. Maddenin etkisiyle söylediği sözler dikkate alınıyor. Oğlumun serbest bırakılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

'Oğlumun Kurtulmasını İstiyoruz'

Anne Hatice Erik ise, "Ben dışarı çöp atmaya çıkmıştım. Baktım ki oğlum yerde yatıyor. Benim bağrışmalarıma içerideki çocuklarım da geldi. Adem de geldi ve hastaneye götürdüler. Hastanede de oğlum aldığı maddenin etkisiyle 'Adem yaptı' dedi. Yaklaşık 8 ay oldu, oğlumun kurtulmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

'Adem'den Ben Şikayetçi Olmuşum'

Uyuşturucunun etkisiyle kardeşinin ismini veren 34 yaşındaki Tahir Erik, "Bundan iki yıl önce madde bağımlısı olduğumdan dolayı, birçok yerde karakol ve adli kurumlarda raporlarım var. Olayın olduğu gün mahalleye nasıl geldiğimin farkında değilim. Arkadan birkaç kişi geldiğini hisseder gibiydim ancak bir müddet sonra gözümü açtığımda hastanedeydim. Hastanede maddenin etkisinde ne konuşuldu ne bitti hiçbir şey hatırlamıyorum. Bana söylenen şu; Adem'den ben şikayetçi olmuşum" diye konuştu.

Kardeşinin suçsuz yere ceza aldığını belirten ağabey Erik, olayın kamu davasını döndüğünü ve kardeşine kamu davası açıldığını belirtti.

Kaynak: İHA