Adana'nın Sarıçam ilçesinde, evinin önünde kardeşine bisiklet sürmeyi öğreten 15 yaşındaki Arda Ege Er, maganda kurşunuyla ayağından yaralandı. Olay, Kemalpaşa Mahallesi'nde gerçekleşti. Evin önünde 10 yaşındaki kardeşi Ecem Fatmasu Er'e bisiklet öğreten Arda Ege Er, ani bir patlama sesiyle ayağına kurşun isabet etti. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, Arda'nın çatıdan gelen bir ses üzerine gökyüzüne baktığı ve ardından ayağına kurşunun isabet ettiği anlar kaydedildi.

Parkta İşlenen Cinayetle İlgili Şok Gelişme! Parkta İşlenen Cinayetle İlgili Şok Gelişme!

Olayın ardından özel bir araçla hastaneye kaldırılan Arda Ege Er'in ayağından çıkarılan kurşun sonrası taburcu edildiği öğrenildi. Aile, yaşanan olayla ilgili şikayette bulunurken, polis de inceleme başlattı.

Yj

Eve Gidelim Derken Ayağımı Kurşun İsabet Etti!

Arda Ege Er, yaşadığı o anları şöyle anlattı: "Kardeşimle evin önündeydik. Ona bisiklet sürmeyi öğretiyordum. Bir patlama sesi duydum ve yukarıya baktım, ancak bir şey göremedim. Kardeşime 'eve gidelim' demeye çalışırken ayağıma kurşun isabet etti."

Bu olay üzerine açıklama yapan baba Aydın Er ise, evlerinin çevresine daha önce de kurşun yağdığını belirterek, "Lütfen, kimse silah sıkmasın. Her düğünde, her sevinçte bu tür olaylar oluyor. Polis müdahale ediyor ama insanlar tekrar sıkmaya devam ediyor. Sevinçlerimiz acıya dönüşmesin, kimsenin canı yanmasın" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA