Kayseri-Yerköy Yüksek Hızlı Tren projesi çalışmaları aralıksız devam ediyor. 2028 yılında bitmesi beklenen projenin hızlandırılarak daha erken tarihlerde hizmete girmesi hedefleniyor. 

YHT hattının devreye girmesiyle Kayseri-Yerköy mevcut konvansiyonel demiryolu ile 3 buçuk saatte sağlanan ulaşım 1 saatin altına, Ankara - Kayseri arası mevcut  demiryolu ile 7 saatte sağlanan ulaşım süresi 2 saate ve İstanbul-Kayseri arası ise 5 saat 15 dakikaya düşmesi planlanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri'yi Bursa'ya bağlayacak yeni bir proje ile ilgili açıklama yaptı.

Yıllardan beri gündemde olan ancak 2023'te projenin ilk adımları atılan Kayseri-Yerköy-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi ile ilgili çalışmalar devam ediyor.

Bu hat tamamlandığı zaman Kayseri'den Yerköy ordan Ankara’ya yüksek hızlı trenle ulaşım sağlanacak.

Proje111

Kayseri Bursa Arası Yüksek Hızlı Tren

Kayseri'den Ankara’ya Yüksek Hızlı Tren projesi gündemde yerini korurken  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan konuyla ilgili önemli bir konuyu dile getirdi.

Kayseri'de O AVM'de Fuar Rüzgarı Esecek! Kayseri'de O AVM'de Fuar Rüzgarı Esecek!

Ankara’da düzenlenen mitingde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Demir yollarında Ankara'yı, Eskişehir, Konya, Bilecik, Sakarya, Kocaeli, İstanbul, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas'ta hızlı tren hatlarıyla birleştirdik. Ankara'yı, Bursa, Osmaneli, hızlı tren hattıyla, Bursa'yla, Yerköy, Kayseri hızlı tren hattıyla Kayseri'yle birleştiriyoruz" diye konuştu.

Bu projenin gerçekleşmesi halinde Kayseri-Bursa arası Yüksek Hızlı Tren ile 4 saat 15 dakikada gidilebilecek. 

Muhabir: VOLKAN TÜRKMENOĞLU