Geçtiğimiz haftalarda Balıkesir’de canice katledilen Ata Emre Akman için Kayseri’de bir araya gelen motokuryeciler, ‘Artık ölmek istemiyoruz’ diyerek dikkat çekti. Cumhuriyet Meydanı’nda Kayseri Motokuryeciler Derneği üyeleri, halkı trafikte bilinçlendirmek için bir araya geldi. 
Stant açıp broşür, sticker dağıtmak ve halkı motosikletler konusunda bilgilendirme yapmak isteyen  dernek üyeleri Büyükşehir Belediyesi engeline takıldı. 

Kayseri'de Vatandaşlar Kasaplara Koştu! Kayseri'de Vatandaşlar Kasaplara Koştu!

Motokuryeciler Derneği Başkanı Halil Özsoy, Valilik’ten ve İl Emniyet Müdürlüğü’nden izin aldıklarını fakat Büyükşehir Belediyesi’nin stant açılmasına izin vermediğini ifade etti. Özsoy, “Biz bu şehrin vatandaşı değil miyiz? Bize neden izin verilmiyor” diyerek tepki gösterdi. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne Tepki! Stant Bile Vermediler!

Dernek Başkanı Halil Özsoy yaşananları şu sözlerle aktardı; “22.5.2024 tarihli Kayseri Motorsikletli Kuryeler Derneği olarak yaptığımız ‘Paket değil, Can da taşıyoruz’  sloganıyla sunumunu yaptığımız organizasyonumuza Kayseri Valiliği makamından ve İl Emniyet Müdürlüğü’nden izinler almamıza rağmen bize bir stant bile vermeyen Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz.
Memleket yararına yaptığımızı düşündüğümüz bir organizasyona neden belediyemizden yardım alamadığımızı merak etmekteyiz. Kamuoyunun bilgisine arz ederiz” ifadelerini kullandı.

Özel Haber; Ali Yalçıntaş

Kaynak: Özel Haber