Baki Ersoy'dan Çok Konuşulacak Gönderme: Onurlu İnsanlar Ölünün Dahi Hatırını 40 Gün Güder! Baki Ersoy'dan Çok Konuşulacak Gönderme: Onurlu İnsanlar Ölünün Dahi Hatırını 40 Gün Güder!

Kayseri'de yaşanan olaylarla ilgili vatandaşların ve siyasilerin tepkileri devam ederken, Kayseri Milletvekilinden dikkat çeken çıkış geldi.  İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri'de çıkan olaylarla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde açıklamalarda bulundu. iktiarı eleştiriler getiren Ataş, 'sığınmacılara karşı milletimizin sabrı kalmamıştır' dedi. 

'Türk Milleti İçin Bıçak Kemiğe Dayanmıştır'

Ataş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: 'İki gün önce seçim bölgem Kayseri'de Suriyeli bir şahsın küçük bir çocuğa alçakça tacizde bulunması bugüne kadar yaşanan pek çok olaylardan sonra artık bardağı taşıran son damla olmuş, hemşehrilerimizde haklı olarak büyük bir tepki göstermiştir. Dün akşamda Kayseri'de eylemler sürmüş, farklı semtlere hatta farklı şehirlere de yansımıştır. 

Ataş..

Bu durumun ülkemiz açısından, bir beka meslesi olduğunu, yıllardır her fırsatta her mecrada dile getirdik. Olayların bu boyutlara geleceğini defalarca kez anlattık. Bu olaylardan muhalefeti sorumlu tutmak milletimizin apaçık talebine  hemşehrilerimiz talebine kulak tıkamaktır.  Şehrimizin ve ülkemizin huzurunu bozan sığınmacılara karşı milletimizin sabrı kalmamıştır. Artık Türk milleti için bıçak kemiğe dayanmıştır. Devletimizin bekası ve milletimizin huzuru için Suriyelileri ve diğer tüm sığınmacıları gönderecek çalışma ve düzenlemelerin bir an önce hayata geçirilmesi elzemdir'

Kaynak: Özel Haber