Kayseri’de Suriye uyruklu 6 yaşındaki çocuğa taciz iddiası ardından Vali Gökmen Çiçek, açıklamalarda bulunmuştu. Kısa sürede sosyal medya platformlarında gündem olan olayda Vali Çiçek’in söylemediği bir cümleyi söylemiş gibi iftira atıldı.

Kayseri'de İlçelere 3 Milyonluk Hizmet! Herkes Faydalanıyor Kayseri'de İlçelere 3 Milyonluk Hizmet! Herkes Faydalanıyor

Kayseri Valiliği, bir çocuğa tacizde bulunan yabancı uyruklu şahsın gözaltına alındığını, çocuğun ise koruma altına alındığını açıklamıştı. Vali Çiçek, açıklamaların ardından olay yerine gidip vatandaşla bir araya geldi. Olay yerinde açıklamalar yaparak vatandaşı sakinleştirmeye çalışan Vali Çiçek’in kullanmadığı bir cümle kullanılmış gibi aksettirildi.

Kayseri’deki olayla ilgili X isimli sosyal medya platformunda yazılan bir yazı Vali Çiçek’i sinirlendirdi. Trakyak1zan1 kullanıcı isimli bir vatandaş, Vali’nin kullanmadığı bir cümleyi kurmuş gibi gösterdi.

Paylaşılan yazıda, ‘Kayseri Valisi; Onlar bizim kardeşimiz, bir daha tekrarlanmayacak söz veriyorum’ cümleleri yer aldı.

‘İnsanları Kışkırtayım İstiyorsun’

Yapılan paylaşımın ardından tepki gösteren Vali Çiçek sinirlendi. Vali Gökmen Çiçek, ‘Ben söylemişim gibi bir cümle uyduruyorsun. Sonra bekliyorsun ki tepkiler gelsin. İnsanları kışkırtayım istiyorsun’ dedi.

Kayseri Valisi Iftira

Vali Çi̇çek İftira

Kaynak: ÖZEL HABER