Kayseri’de Melikgazi Belediyesi zabıta ekipleri Kurban Bayramı öncesi, denetimlerini sıklaştırdı. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, vatandaşların bayram öncesi alışverişlerini huzurlu ve güvenli bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için denetimler gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Kayseri'de Bayram Öncesi Zabıta Ekipleri Fahiş Fiyat Denetimi Yaptı! (2)

Valilik Acı Haberi Duyurdu... Valilik Acı Haberi Duyurdu...

Yapılan denetimler ile ilgili bilgiler veren Başkan Palancıoğlu, “Melikgazi’mizin tüm noktalarında özellikle gıda ürünü satışı yapılan işletmelere yönelik denetimlerimizi arttırdık. Zabıta ekiplerimiz ürünlerin son kullanma tarihlerine, gıda ürünü imal eden işletmelerin hijyen durumuna, gramaj ve fiyat etiketi uyumluluğu gibi birçok bileşeni göz önüne alarak Kurban Bayramı öncesi denetimlerine devam edecek.

Kayseri'de Bayram Öncesi Zabıta Ekipleri Fahiş Fiyat Denetimi Yaptı! (4)

Vatandaşlarımızın huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirmesi için tüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurban Bayramını fırsat bilip fiyat artışına giderek fahiş fiyatla ürün satmaya çalışan hiçbir işletmeye müsaade etmeyeceğiz. Hemşehrilerimizden isteğimiz ise alışveriş yaptıkları sırada gördükleri olumsuz durumları zabıta ekiplerimize ya da çağrı merkezimiz kanalıyla belediyemize bildirmeleridir” açıklamalarını yaptı.

Kayseri'de Bayram Öncesi Zabıta Ekipleri Fahiş Fiyat Denetimi Yaptı! (3)

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala zabıta ekipleri, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için şeker, tatlı, çikolata satışları başta olmak üzere birçok ürünü denetlenirken, etiket ve kasa fiyatı arasında bir fark olup olmadığını kontrol edildi.

Kayseri'de Bayram Öncesi Zabıta Ekipleri Fahiş Fiyat Denetimi Yaptı! (5)

Kaynak: Kurum Bülteni