Kayseri'de vatandaşlara dağıtılan aspir tohumu çuvallarla taşındı. Çuvalını alan vatandaşlar gitti. Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav konuyla ilgili yaptığı açıklamada ürünün neden dağıtıldığını açıkladı.

Kayseri'de daha önce aspir hasadından 200 milyon lira kazanç beklendiği ifade edilmişti. Aspir Türkiye'nin önemli üretim noktalarında üretimi gerçekleştirilirken Kayseri'de çiftçilere 250 ton aspir tohumu dağıtılmıştı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 100 ton aspir tohumu desteği verdi.

16 İlçede Gerçekleşti

Kayseri Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, 16 ilçede gerçekleştirdikleri faaliyet hakkında bilgileri paylaşarak açıklama yaptı. "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi" projesi çerçevesinde tohumların çiftçilere teslim edildiği belirtildi.

Kayseri’de Vatandaştan Polise Duygulandıran Jest! Kayseri’de Vatandaştan Polise Duygulandıran Jest!

147.000 Kg Sertifikalı Aspir Tohumu Dağıtıldı

Kayserili çiftçilerin hasatta yüzü güldü. Aspir tohumu alıp tarlalarına ekecek çiftçiler için dağıtım güzel bir şekilde gerçekleştirildi. 16 ilçede gerçekleştirilen yüzde 50 hibe desteği ile 147.000 kg sertifikalı aspir tohumu dağıtımı yapıldı.

'Türkiye'de Birinci Sırada'

Törene Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, il, ilçe Müdür Yardımcıları, Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş ve çiftçiler katıldı.

Yapılan törende Kayseri Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, konu hakkında açıklama yaptı.

Saklav, "Kayserimizin aspir üretiminde Türkiye'de birinci sırada. Bu başarıda emeği geçenlere teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi