Evde sağlık hizmetinden kimler faydalanabilir? Evde sağlık hizmeti için yaş var mı? Devlet evde sağlık hizmeti veriyor mu? Detaylar için haberi okuyunuz>>>

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan 18-24 Mart Ulusal Yaşlılar Haftası vesilesiyle, evde sağlık hizmeti alan ve bakım süreci devam eden yaşlı hastaları evlerinde ziyaret etti.

Evde Sağlık Hizmeti (2)

Ziyaretlerde, hasta ve hasta yakınlarının taleplerini dinleyen Erşan; ziyaretler vesilesiyle vatandaşların evde sağlık hizmetlerinden ne kadar memnun olduğunu ve gelen ekiplere ne kadar çok hayır duası ettiklerini bizzat yerinde gördüklerini dile getirerek, daha nitelikli ve kaliteli evde sağlık hizmeti sunmak adına çalışmaya aralıksız devam edeceklerini vurguladı.

Evde Sağlık Hizmeti (3)

Erşan’a ziyaretleri sırasında, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın, Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörü Dr. Abdullah Hadi Gürbüz, Şehir Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Birim Doktoru Doç. Dr. Hümeyra Aslaner ve Evde Sağlık Hizmetleri ekip personeli eşlik etti.

Evde Sağlık Hizmeti (4)

Bakan Özhaseki: Çifte Bayram Sevinci Yaşattık Bakan Özhaseki: Çifte Bayram Sevinci Yaşattık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 80 yaşını geçmiş vatandaşların istemeleri halinde evde sağlık hizmetinden faydalanabileceklerini söyledi. Aile hekimi kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri teşhis, tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetlerini, yaş, cinsiyet ve hastalık ayrımı yapmaksızın, her kişiye kapsamlı ve devamlı olarak belli bir mekanda vermekle yükümlü, gerektiği ölçüde gezici sağlık hizmeti veren ve tam gün çalışan aile hekimliği uzmanı veya Kurumun öngördüğü eğitimleri alan uzman tabip veya tabipler bu konuda görevli olacak.

Editör: Ahmet Bolat