Türkiye genelinde bin 200 olmak üzere Kayseri’de de şubesi bulunan ünlü kahve firmasının iflası istendi. Hadise’nin eski eşine ait olduğu bilinen o firma iflas sürecine girdi.

Kayseri’nin Talas ilçesinde de şubesi bulunan Gloria Jean’s isimli ünlü kahve firması için iflas talep edildiği iddiaları öne sürüldü. Öğrencilerin yoğunlukta olduğu Talas bölgesinde bulunan Gloria Jean’s, çoğu vatandaş tarafından tercih edilen bir mekan oluyor. Türkiye’nin birçok yerinde sevilen firma hakkında iflas istendiği haberinin doğruluğu merak konusu oldu.

Kayseri OSB’de Skandal! 15 Fabrikada Üretim Durdu, 3 Bin Kişi İş Bıraktı Kayseri OSB’de Skandal! 15 Fabrikada Üretim Durdu, 3 Bin Kişi İş Bıraktı

Gloria Jeans

Ekonomim’den alınan bilgilere göre,

Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ndeki dosyaya göre, iflas talepli davayı inşaat şirketi City Center İnşaat Turizm ve İşletmecilik AŞ (Özyurt AŞ) açtı. Alacaklı olduğunu iddia eden City Center, Gloria Jean's’in bağlı olduğu 6.5 milyon TL sermayeli Grup DNC Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ’nin iflasına karar verilmesini talep etti. Davanın ilk duruşması önümüzdeki 10 Ekim sabahı yapılacak.

Bin 200 Şubesi Var

Halk TV'nin haberine göre, önemli bir bölümü Türkiye’de olmak üzere toplamda 1.200 şubesi bulunan Gloria Jean's, iş insanı Mehmet Dinçerler’e aitti. Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre, geçen yıl mart ayından itibaren Uğur Bıkım’a ait görünüyor.

Konkordato İstemişti

Şarkıcı Hadise ile bir süre evli kalan Mehmet Dinçerler, kendi şirketi yanı sıra ailesine ait Hacı Sayid Baklava için de konkordato talebinde bulunmuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ