8-9 Haziran 2024'te gerçekleştirilecek olan YKS sınavı için açık olacak nüfus müdürlükleri belirlendi. Bu kapsamda Kayseri'de de açık olacak olan nüfus müdürlükleri belli olurken toplam 5 nüfus müdürlüğü hizmet verecek.

Kayseri'de hafta sonu Kocasinan, Melikgazi, Talas, Develi ve Yahyalı nüfus müdürlükleri hafta sonu açık olacak. 

Nüfus Müdürlüklerinin Açık Olacağı Saatler Belli Oldu

8-9 Haziran 2024 tarihlerinde uygulanacak 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (2024-YKS) girecek adaylardan; T.C. Kimlik Kartı’nı kaybeden, T.C. Kimlik Kartı’nda fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerde ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri;

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 8 Haziran 2024 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00 saatleri arasında ve 9 Haziran 2024 Pazar günü 07.00 ile 15.30  saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara; müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya  fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecek.

Açık Olacak Nüfus Müdürlükleri

ÖSYM'den Açıklama Yapıldı

ÖSYM Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; 'Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeliyle birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir.

Adalet Bakanı Duyurdu! Tüm Türkiye’nin Konuştuğu Katil Yakalandı Adalet Bakanı Duyurdu! Tüm Türkiye’nin Konuştuğu Katil Yakalandı

Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar düzenlenen bu belge ile sınava girebilecektir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen hiçbir belge sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve biyometrik fotoğrafının yanında olması gerekmektedir. 

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adreslerine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir.' denildi.

Muhabir: HABER MERKEZİ