Otomobil Alacaklar Dikkat: Mirasçılar Tarafından Ödenecek! Otomobil Alacaklar Dikkat: Mirasçılar Tarafından Ödenecek!

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre 20 kamu kurumuna 63 bin 214 personel alımı yapılacak. 20 kamu kurumu tarafından yapılacak personel alımının detayları belli oldu. Buna göre kamuya en fazla uzman tabip ve sözleşmeli öğretmen alımı yapılacak.

Personel Alımı

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunlarından çeşitli pozisyonlar için 63 bin 214 personel alımı yapılacak. Personel alımının olacağı kamu kuruluşları şu şekilde belirlendi; Sağlık Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, SGK, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Adalet Bakanlığı, Karabağlar Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi.

Alım yapılacak diğer kurumlar ise şu şekilde; Hakkari Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi, Atabağı Belediyesi, Gazi Üniversitesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Bingöl Üniversitesi olarak sıralandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Sağlık Bakanlığı tarafından yıl sonuna kadar 36 bin sözleşmeli personel istihdam edilecek. Milli Savunma Bakanlığı ise 25 bin uzman erbaş alınacağını duyurdu.

Başvuru tarihleri ile detaylı bilgiler için resmi gazeteden ve ‘ilan.gov.tr’ adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: ÖZEL HABER