İnterpol Tarafından Aranıyordu, Nevşehir’de Baskında Yakalandı İnterpol Tarafından Aranıyordu, Nevşehir’de Baskında Yakalandı

Trafik Jandarması Timleri, okulların da ara tatil dönemine girmesi ve dokuz günlük Ramazan Bayramı tatili nedeniyle vatandaşın huzur ve güven içinde seyahat edebilmesi yolların güvenli hale getirilmesi için trafik ve asayiş tedbirlerini artırdı. Karayollarında gerekli kontrol noktaları oluşturan Jandarma ekipleri bölgeyi karadan ve havadan takip etti.

Jandarma Kontrol (4)

Bayram tadında bir tatil için gerekli önlemleri alan Jandarma kontrol noktalarında Trafik kurallarına uymaya, Yasal hız limitlerini aşmamaya, Emniyet kemeri kullanmaya önem verilmesi için sürücüleri ve yolcuları uyardı.

Jandarma Kontrol (3)

Bayram sevincinin acıya dönüşmemesi için sürücülere özellikle yola yorgun çıkılmaması noktasında vurgu yapıldı. Seyir halindeyken cep telefonuyla konuşma trafik kazalarına en fazla neden olan dikkatsizlik olarak göze çarpıyor. Jandarma kendi bölgesinde seyir halindeyken telefon ile ilgilenmemeye özen gösterilmesi konusunda, vatandaşlara gerekli bilgilendirme yaptı.

Jandarma Kontrol (2)