Tomarza'da Hasat Zamanı! Çalışmalar Devam Ediyor Tomarza'da Hasat Zamanı! Çalışmalar Devam Ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ıslak imzası ile yayımlanan Resmi Gazete’de yer alan atama kararına göre; bir çok idare amirinin görev yeri değişmiş oldu. Kayseri’de 30 Haziran Pazar günü yaşanan olaylar sonrası olayın yaşandığı Melikgazi ilçesinde kritik atama kararı çıktı. Kaymakam Bülent Karacan’ın görev yeri değişti. İstanbul Beylikdüzü Kaymakamlığı görevine atanan Karacan, Kayseri’de son günlerini yaşıyor.

Melikgazi Belediyesi Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kaymakam Karacan’ı Kaymakamlık binasında ziyaret etti. Kaymakam Karacan’ın üstün disiplini ile ilçeye değer kattığını ifade eden Başkan Palancıoğlu, “Birlikte çalıştığımız, mesai arkadaşımız, değerli Kaymakamımız Bülent Karacan’ı son kez burada ağırlıyoruz. Uzun süredir birlikte Melikgazi’mize uyum içerisinde güzel hizmetler yaptık. Özellikle salgın döneminde yoğun mesaimiz oldu. Akabinde Kayseri dışında, deprem bölgesinde çalışmalarımız oldu. Melikgazi’miz ile ilgili birçok temel atmalarda, açılışlarda ve hizmetlerde el ele verdik. Çok güzel bir uyum içerisinde çalıştık. Ben kendisine teşekkür ediyorum.

Kayseri'de Kritik Atama Sonrası Son Kez Bir Araya Geldiler! (3)

Yeni görev yapacağı İstanbul Beylikdüzü Kaymakamlığı’nda da başarılar diliyorum. Kozaklılı olmasından kaynaklı yaşamının önemli bir kısmının Kayseri’de geçmesi sebebiyle şehrimize alışık olan Bülent Karacan’ın, Kayseri’mize ve Melikgazi’mize kendisini vakfeden özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum. İnşallah yine birlikte çalışmak nasip olur. Cenab-ı Allah herkese böyle iyi bir mesai arkadaşı nasip etsin diyorum. Yeni görev yeri olan İstanbul Beylikdüzü Kaymakamlığı’nda kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Kayseri'de Kritik Atama Sonrası Son Kez Bir Araya Geldiler! (4)

Kendisine Teşekkür Ediyorum

Nazik ziyaretleri için Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’na teşekkürlerini ileten Kaymakam Bülent Karacan ise, ‘’Başkanımızla görev sürecimiz boyunca gerçekten uyum içerisinde, birbirimize kardeş gözüyle bakarak güzel çalışmalar yaptık. Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu’na yaptığı önemli hizmetlerden, özellikle eğitim, sağlık ve diyanet alanlarındaki çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye’deki hiçbir belediyenin yapmadığı kadar, neredeyse Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı sayıda Melikgazi’mize okul kazandırdı.

Sağlık ocaklarına destek verdi. Bunların dışında hangi konu olursa olsun, ne zaman destek istesek bize destek verdi. Önemli çalışmaları için kendisine teşekkür ediyorum. Her ayrılış yeniden buluşmanın başlangıcıdır. Başkanımızın da belirttiği gibi Nevşehir Kozaklılı olmamdan dolayı aslında ben de Kayserili sayılırım. 27-28 yıl önce okumaya geldiğim Kayseri’ye, 27-28 yıl sonra kaymakamlık görevini ifa etmek için tekrar geldim. Aynı şekilde 1997 yılında İstanbul’dan mezun olup ayrılmıştım, 27 yıl sonra da tekrar İstanbul’a kaymakamlık görevini yapmaya gidiyorum. Bunlar güzel tesadüfler, güzel hatıralar. En son dönüp dolaşıp tekrar geleceğim yer de Kayseri’dir. Ailecek görüştüğümüz Başkanımız ile dostluğumuz ömür boyu sürecek inşallah. Palancıoğlu Başkanımın İstanbul’da bir kardeşi ve açık bir kapısı var. Hakkımız Başkanımıza helal olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA