Kayserili Başkan'dan YKS'yi Kazanan Öğrencilere Davet Kayserili Başkan'dan YKS'yi Kazanan Öğrencilere Davet

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz sene ilk ve ortaöğretim öğrencilerine asgari ücretin yüzde 60'ı, yükseköğretim öğrencilerine ise asgari ücret tutarında destek ödemesi yapılacağı duyurulmuştu. Okulların kapanması ve öğrencilerin karneleri almasıyla birlikte, destek ödemeleri yeniden gündeme geldi.

Kayseri’de Teşekkür Ve Takdir Belgesi Alan Öğrencilere Müjde 10 Bin 200 Tl Ödeme Yapılacak! 3

Karşılıksız olarak 10 bin 200 TL Ödeme Var

Karnelerini alan milyonlarca öğrenci için yaz tatili başladı. Takdir ve teşekkür belgesi alan öğrenciler ise teşvik ödemelerinin ne zaman yapılacağını sabırsızlıkla beklemeye başladı. Başarılı olup belge alan öğrencilere karşılıksız olarak tam 10 bin 200 TL'ye kadar teşvik ödemesi var.

Kayseri’de Teşekkür Ve Takdir Belgesi Alan Öğrencilere Müjde 10 Bin 200 Tl Ödeme Yapılacak! 4

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Okulların kapanmasıyla öğrenciler ve aileleri, ödemelerin nasıl yapılacağını ve başvuru süreçleri hakkındaki bilgileri takip ediyor. Başvuru süreci genellikle öğrencinin ikamet ettiği ildeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma dernekleri üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Kayseri’de Teşekkür Ve Takdir Belgesi Alan Öğrencilere Müjde 10 Bin 200 Tl Ödeme Yapılacak! 1

Teşvik ödemeleri ile ilgili bu yıl için yapılan herhangi bir resmi duyuru olmadı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan gelecek olan duyuruların beklenmesi gerektiği ifade edildi. Detaylı bilgilerin resmi açıklamalarla güncelleneceği vurgulandı.

Kaynak: Haber Merkezi