Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayserili vatandaşların hizmetine sunulan bisiklet paylaşım sistemi KAYBİS’e ait istasyonda utanç verici görüntüler ortaya çıktı. Kayserili vatandaşların ve öğrencilerin sıklıkla kullandığı bisiklet paylaşım sistemi, şehir içi ulaşımda Kayseri için çevre dostu ve sağlıklı bir alternatif sunuyor. 

Türkiye’de örnek gösterilen ve Kayserililerin çok sevdiği KAYBİS’e ait olan bisiklet istasyonuna verilen zarar Kayseri’nin utanç görüntüsü olarak ortaya çıktı. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç durumu sosyal medya hesabında paylaşarak, “İnsanlık Ayıbı” tanımlamasını yaptı.

Kayseri'de Utanç Veren Görüntüler! Kaybis Bisikletini çaldılar

Başkan Büyükkılıç’ın paylaşımında bir gencin bisiklet istasyonuna verdiği zarar görüntülere yansıyor. Memduh Büyükkılıç’ın sosyal medya gönderisinde ise şu ifadeler yer aldı; “Türkiye’nin ilk bisiklet paylaşım sistemi olan çevreci ve doğa dostu KAYBİS hepimizin..

İlk yarım saati öğrencilerimize ücretsiz olan ve tüm Türkiye’de örnek gösterilen bisikletlerimiz sizler için hizmet vermektedir.

Baki Ersoy’un Dilinden Pınarbaşı Düşmedi! Bakın Kaç Kez Meclis’te Dile Getirdi? Baki Ersoy’un Dilinden Pınarbaşı Düşmedi! Bakın Kaç Kez Meclis’te Dile Getirdi?

İçimizi sızlatan, kamu malına zarar verilen bu görüntüleri sizlerle hiç paylaşmak istemezdik. Ancak, hukuki süreç sonrası yavrularımızın ve gençlerimizin geleceğini, sicilini etkileyecek bu üzücü hadiselerin bir daha yaşanmaması için kamuoyunun dikkatine sunmak istedik.

Kamu malına karşı hassas olunması insanî ve millî bir görevimizdir. Lütfen bu konuda daha hassas ve daha duyarlı olalım. Ebeveynler olarak yavrularımıza kamu malına zarar vermenin bir suçtan öte insanlık ayıbı olduğunu anlatalım” 

Kaynak: haber merkezi