Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Türkiye'de ses getirecek, Kayseri'nin geleceğine önemli bir mihenk taşı olacak Havacılık ve Uzay Lisesi’nin inşaatını inceleyerek 1 yıl içerisinde okulu tamamlayacaklarını söyledi.

A W175223 03

Havacılık tarihinin Kayseri'de yeniden yazılacağını belirten Başkan Palancıoğlu, “Uzun zamandır Kayseri'ye Havacılık ve Uzay Bilimleri Lisesi'ni yapmayı hayal ederdim. Çok şükür nasip oldu bu hayalimi gerçekleştirdim. İnşallah bir yıl içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Kayseri'nin geleceğine çok önemli bir mihenk taşı olacak. Türkiye'de ses getirecek bir meslek lisesi olacak.

A W175223 04

Gelecekte İHA, SİHA ve füzelerin üretimini yapacak öğrencilerin yetişeceği 11 adet derslik atölyede uygulamalı eğitimler verilecek. Atölyeleri ve mimarisi ile Türkiye'ye hitap edecek lise eğitime kazandıracağız.

A W175223 06

Melikgazi, Hacılar, Talas... Bu Uyarı Size! Melikgazi, Hacılar, Talas... Bu Uyarı Size!

Okulun yapımında TEİ, TAİ, TUSAŞ.  Şirketleri sponsor olacak. Türkiye'nin havacılık ve uzay alanında çalışacak gençleri bu okulda yetişecek. Yapacağımız Dahiler Koleji ile Türkiye'ye örnek yatırımları hayata geçirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Editör: Ahmet Bolat