Güneş paneli üreten bir firmaya sahip Ahmet Seferoğlu, devletten tahsis edilen bir araziye güneş panelleri kurdu. Kurulan güneş panelleri sayesinde üretilen enerjiyi, Kayseri’de bulunan bin 500  caminin elektrik giderlerinin karşılanacağını belirten firma sahibi Ahmet Seferoğlu, bu davranışıyla takdir topladı. 

Ahmet Seferoğlu başlattığı proje ile Türkiye Diyanet Vakfı ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 7’ncisi düzenlenen “Uluslararası İyilik Ödülleri”nde “İyilik Ödülü”ne layık görüldü. 

Kayseri Camii Ahmet Seferoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Ahmet Seferoğlu, düzenlenen ödül töreninde, plaketini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aldı. 
Konuya ilişkin açıklama yapan Seferoğlu, “Daha sonra devletten bir arazi tahsis ettik. O arazi üzerine kurduğumuz güneş elektrik tesisi ile Kayseri’deki bin 510 caminin 30 yıl süreyle elektriğini ücretsiz olarak karşılayacağız. Yaptığımız tesisi diyanete bağışladık. Tesis diyanetin oldu. Allah’ın bize verdiği lütuf ile güneşten elektriği üretiyoruz. Camilerde tükettiğimiz elektrik ile mahsuplaşıyoruz” açıklamasını yaptı. 

Kayseri Camii Ahmet Seferoğlu cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Skandal İddia! Diyanet Hac'a Giden Vatandaşları İhbar Etti! Skandal İddia! Diyanet Hac'a Giden Vatandaşları İhbar Etti!

Cumhurbaşkanının elinden  bu ödülü almak iftihar kaynağı diyen Seferoğlu, “Sadaka-i cariye olarak ailemin adına yapmak istediğim bir hayırdı. Bunu Diyanet İşleri Başkanımıza açıkladığımızda çok beğendi. Hızlı da bize destek verdi. Dedi ki ‘Bir şartım var. Bu bir iyilik projesi. Bunu herkese anlatırsak ben varım’ dedi. Ben aileme söz vermiştim projenin bir iftihar kaynağı olmayacağı şeklinde. Diyanet İşleri Başkanımızın ‘Biz böyle bir projeyi topluma anlatmalıyız ki herkese örnek olmalıyız’ deyince onu da kıramadık. Diyanet İşleri Başkanlığı, bu projeyi başından sonuna kadar çok destekledi. Her aşamada bize ödül verdi. Temel atmasına ve açılışına geldi. İyilik olarak Türkiye’de ön plana çıkardı. Son olarak da Cumhurbaşkanımızın elinden de böyle bir ödül almak iftihar kaynağı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA