Ekonomim’de yer alan habere göre, 11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yeni bir parti kuracağı iddiaları gündemde yerini korurken, yeni bir iddia daha ortaya çıktı. Abdullah Gül’ün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak, amacının dağınık partileri bir araya getirmek olduğu ve bu çerçevede yeni bir parti kurma hazırlığında olduğunu söylediği iddia edildi.

CEO Ertekin Acı Haberi Duyurdu! Efsane Basketbolcu Hayatını Kaybetti CEO Ertekin Acı Haberi Duyurdu! Efsane Basketbolcu Hayatını Kaybetti

Kayserili Abdullah Gül, Partimi Kuruyor! 1

Buna göre, DEVA Partisi’nin Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi’nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun liderlik ettiği partiler, tek bir çatı altında birleşmeyi planlıyor. Bu yeni oluşumun başına ise 11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün geçeceği belirtiliyor. Yine başka bir iddiaya göre Gül ve yakın çevresinin, Erdoğan sonrası döneme yönelik pozisyon aldığı, Gül’ün yeni parti ve siyasete olumlu baktığı hatta seçimde Cumhurbaşkanı adayı olmak istediği ve bu düşüncesini de Cumhurbaşkanı ile paylaştığı öne sürüldü.    

Kaynak: Haber Merkezi