Dün Türkiye A Milli Futbol Takımımız Avusturya karşısında çeyrek final maçına çıktı. Attığı iki golle maçın yıldızı olan Merih Demiral’ın gol sevinci tartışma konusu oldu. Milli futbolcu attığı golden sonra ‘bozkurt’ işareti yaparak sevincini göstermesi UEFA’nın dikkatini çekti. Milli futbolcumuza soruşturma açan UEFA, ülkemizde tepkilerin odağında yer aldı.

Başarılı savunma oyuncusu Demiral’a siyasetçilerden ve birçok kesimden destek geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, milli futbolcuya sahip çıktı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla UEFA’yı eleştiren Özdemir, milli futbolcunun disiplin kuruluna sevk edilmesine sert tepki gösterdi.

Açıkça Nefret Suçu İşlendi!

Özdemir, yaptığı paylaşımda; “MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekilimiz İsmail Özdemir: UEFA ırkçı ve faşizan zihniyetle, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurları kendi bünyesinden derhal temizlemelidir. Merih Demiral’ı Avusturya ile oynanan maç sonrasında yaptığı Bozkurt işareti sebebiyle disiplin kuruluna sevkeden UEFA, açıkça nefret suçunu işlemiş ve Türk Milleti’ne yönelik saygısızca tutum takınmıştır" dedi.

Kayseri Milletvekili İçişleri Bakanı'na Bakın Neler Söyledi? Kayseri Milletvekili İçişleri Bakanı'na Bakın Neler Söyledi?

Merih Demiral Ismail Özdemir Kayseri

Bozkurt Türk'ün Sembolü!

Kayserili vekil, bozkurt işaretinin Türk sembolü olduğuna değinerek; "Bozkurt, Türk Milleti’nin ortak değeri ve sembolüdür. Irkçı tutum takınarak, A Milli Futbol Takımı oyuncumuza karşı UEFA tarafından sergilenen ve kabul edilemez bu davranış, tüm Türkiye’ye karşı yapılmış büyük bir hatadır. UEFA bu yanlışından bir an evvel dönmeli, ırkçı ve faşizan zihniyetle, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurları kendi bünyesinden derhal temizlemelidir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber