31 Mart yerel seçimlerinin ardından Kayseri'de sandıkların yüzde 100'ü açıldı. Pınarbaşı hariç tüm ilçelerdeki belediye başkanları kesinleşti. 

Siyasi partiler, kendi içlerinde aldıklarını sonuçları değerlendirmeye başladılar. Eksiklerini görmek üzere her parti, toplantılar yaparak bu açığı kapatmak için şimdiden çalışmalara başladı bile. Türkiye'de aldığı oylar ile dikkat çeken Dem Parti, Kayseri'de ne kadar oy aldı merak edildi. Dem Parti, Türkiye genelinde 3 büyükşehir, 7 il, 58 ilçe ve 10 belde belediyesini kazanırken Kayseri'de ise hiç belediye kazanamadı.

Dem Parti'nin Kayseri Karnesi

Fatih Portakal'dan Görevden Alınma Tespiti: Erdoğan Bay Bay Diyecek! Fatih Portakal'dan Görevden Alınma Tespiti: Erdoğan Bay Bay Diyecek!

Dem Parti'nin Kayseri, istatistiklerine bakıldığında ise oldukça dikkat çekici ayrıntılar göze çarpıyor. Dem Parti adına Kayseri Büyükşehir Belediye başkanlığı için yarışan İhsan Sarıyar, 4 bin 494 oy aldı. İlçelerde alınan oylara bakıldığında ise ortaya ilginç bir tablo çıkıyor. Dem Parti Kayseri'nin 16 ilçesinden 13'ünde 0 oy aldığı görülürken, oy aldığı ilçeler ve oy sayıları şu şekilde;

Kocasinan'da yüzde 0.96 oy oranıyla 2 bin 018 oy,

Melikgazi'de yüzde 0.52 oy oranıyla 1 bin 581 oy

Sarız'da ise yüzde 0.35 oy oranıyla 28 oy alabildi.

Kaynak: haber merkezi