Türkiye’de gerek iş gerek tatil seyahatleri için hava yolu ulaşım aracı uçak, oldukça yaygın kullanılıyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılında başlatılan tavan fiyat uygulaması kapsamında uçağın yüzde 85’lik bölümü için tavan fiyat 1650 TL'den 2 bin TL'ye, geri kalan yüzde 15'lik bölümü için 2 bin 500 TL’den 3 bin 250 TL’ye yükseltilmişti.

Ucak Zam

Kararın ardından iç hatlarda bilet satan firmalar gerekli düzenlemeleri yaparak, zammı fiyatlarına yansıttı. Geçen yıl alınan karar ile uçağın koltuk kapasitesinin yüzde 85’ine kadar olan bölümü için bilet fiyatı en fazla bin 650 TL, geri kalan yüzde 15 oranındaki bölüm içinse 2 bin 500 TL olarak belirlenmişti.

Izmir Bilet

Yüzde 30 Zam Yapıldı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılında uygulamaya konulan tavan fiyatlara yüzde 30 zam yapıldı. Gelen yeni zamla beraber yurt içi uçuşlarda tavan fiyatı 3 bin 250 TL’ye yükseltildi.

Istanbul

Sahabiye'de Çalışmalar Ne Durumda? Başkan Büyükkılıç Açıkladı! Sahabiye'de Çalışmalar Ne Durumda? Başkan Büyükkılıç Açıkladı!

Temmuz Ayında En Uygun Uçak Bileti Ne Kadar Olacak?

Yaz aylarının gelmesiyle tatile gidecek vatandaşlar, genelde hava yolu ulaşım aracı olan uçağı kullanıyor. Bu kapsamda temmuz ayında Kayseri’den İstanbul’a gidecek bir vatandaş, en ucuz 2 bin 60 TL’ye uçak bileti bulabilecek. Yine Kayseri’den İzmir’e uçakla gidecek bir vatandaş ise en ucuz 1670 TL’ye uçabilecek.

Kaynak: Haber Merkezi