Kayserili vatandaşların çilesi bitmiyor. Şehir merkezine araçla gelen vatandaşlar park yeri konusunda büyük sıkıntı çekerken yanlış park edilen araçlar hem yayaları hemde esnafı mağdur ediyor.

Kayseri’de Çiftçiler Tedirgin! Kayseri’de Çiftçiler Tedirgin!

Kayseri'de her geçen gün araç sayısı artarken şehir merkezine araçla gelmek zorunda olan vatandaşlar park yeri konusunda sıkıntı çekiyor. Araçların dark sokaklara araç park etmesi hem yolu daraltırken kaldırıma park eden araç sürücüleri ise hem yayaları hemde bölgedeki esnafları zor durumu sokuyor.

Park Etme3

Yıllardır otopark sorununa bir türlü çözüm bulmayan belediyeler ise çözümü şehir içinde bulunan dar sokaklarda park ücreti almakla ilgileniyor.

Park Etme1 Kopya

Şehir Merkezinde Kaldırımlar Araçla Doluyor

Kayseri'nin en önemli sorunları arasında yer alan park sorunu hem esnaf hem araç sürücüleri hemde yayalar için bir çileye dönüşmüş durumda.

Duruma tepki gösteren vatandaşlar, "şehir merkezinde bir işimiz olduğunda ya aracımızı yaklaşık bir kilometre uzağa park etmek yada yer bulabilirsek daha merkezi yerlere park ediyoruz. Park yeri bulmak ayrı bir sorun. Bir yük taşımak zorundaysak vay halimize" diyerek duruma tepki gösterdi. 

Park Etme

Esnaflar ise "Belediye dükkan önlerine ürün koymamıza karışıyor ama kaldırıma park edenler ne olacak. Hem giriş çıkışları kapatıyorlar hemde yayaların kaldırımdan rahatlıkla geçmesini engelliyorlar" diyerek mağdur olduklarını ifade ettiler.

Kaynak: ÖZEL HABER