Kayseri'nin hem merkez hemde ilçelerde yaşayan kadınlar kurs merkezlerinde hem öğrendiler hemde hünerlerini sergilediler.

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Hacılar Aile Destek Merkezi'nde (ADEM) birinci ve ikinci dönem kurslarını tamamlayan 102 kadın kursiyer kursiyerin sertifika panayırına katılarak onlara başarılar diledi. Kadın kursiyer, düzenlenen sertifika panayırında belgelerini aldı.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı, Hacılar Kafe Restoran'da düzenlenen panayır ve sertifika törenine Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan’ın yanı sıra Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu, ilçe protokolü, kursiyer kadınlar ve davetliler katıldı.

5Hacılar

Kayseri Milletvekili Hükümete Yüklendi: Vatandaş Borç Yükü Altında Eziliyor! Kayseri Milletvekili Hükümete Yüklendi: Vatandaş Borç Yükü Altında Eziliyor!

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Hacılar Aile Destek Merkezi tarafından düzenlenen sertifika panayırına katıldı. Burada kursiyerlere başarı dileğinde bulunan Başkan Özdoğan, “ADEM merkezlerinde kadınlarımız çeşitli branşlarda hem eğitim alıyor, hem de sosyalleşiyorlar. Bununla birlikte kadınlarımızın toplumsal yaşama daha fazla dâhil olduğunu, ekonomik ve sosyal yönden güçlenerek aile bütçelerine de katkıda bulunduğunu görüyoruz” diye konuştu.

Kursiyerlerin 6 ay boyunca yaptıkları el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği stantları tek tek gezen Başkan Özdoğan, “Belediye olarak bizler kadın istihdamının artırılarak kadınlarımızın toplumda sosyalleşmeleri amacıyla yürütülen çalışmalara her zaman destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu kurslara zaman ayırarak katılan tüm kursiyerlerimizi ve onlara bu imkânları sunan öğretmen ve yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Hacılar Aile Destek Merkezi'ne destek veren başta Kaymakamımız Burak Dertlioğlu olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Muhabir: KURUM BÜLTENİ