Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, transfer yasağının kalkacağı yönündeki açıklamalarının ardından Sarı-Kırmızılılar’da transfer harekatı başladı. Kayserispor’un eski 10 numarası yuvaya geri mi dönüyor.

Transferde gaza basan Kayserispor Yönetimi ince eleyip sık dokuyor. Eski futbolculara ödenecek borçların olması sebebi ile aynı şeylerin yaşanmaması için yoğun seferberlik örneği gösteriliyor. Ara transfer döneminde yıldız oyuncusu Mame Baba Thiam’ı Pendikspor’a gönderen Kayserispor, kadrosunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Henrique’ye teklif

Futbolda 2024-2025 Sezonu Ne Zaman Başlayacak? Futbolda 2024-2025 Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

Sarı-Kırmızılı takımın transfer etmeyi düşündüğü ilk isim olarak Pedro Henrique’ye teklif götürdüğü ileri sürüldü. 2019 yılında PAOK’tan Kayserispor’a transfer edilen Brezilyalı yeniden Kayserispor’a geleceği konuşuluyor. Taraftarın sevdiği isimlerden biri olan Henrique sarı kırmızılı taraftarları heyecanlandırdı.

Eski Sevda Gerimi Dönüyor

Kayserispor’da iki sezonda 61 maça çıkan Pedro 18 gol 3 asistlik performans gösterdi. Brezilya ekiplerinden Internacional formasını terleten futbolcu bu sezon 3 resmi maçta forma giydi. Sağ ve sol kanatta oynayabilen, attığı gollerin yanı sıra yaptığı asistlerle de takıma büyük katkı sağlayan Pedro’nun yeniden dönme ihtimali, taraftara büyük heyecan ve mutluluk yaşattı.