Kayserispor uzun uğraşlar sonucu ara transfer sezonunda transfer yasağını kaldırmıştı. Bu süreç içerisinde 3 yeni transfer yapan Kayserispor, Forvet oyuncusu Duckens Nazon ve orta saha oyuncuları Otabek Shurukov, Mehdi bourabi gibi futbolcuları transfer ederek ara transfer dönemini mutlu kapattı.

Hikmet Karaman'dan, Kayserispor'a Övgü Dolu Sözler Hikmet Karaman'dan, Kayserispor'a Övgü Dolu Sözler

Yeni Transferler Ne Kadar katkı verdi?

Duckens Nazon

Bulgaristan ligi ekiplerinden CSK Sofya'dan transfer edilen Duckens Nazon geldiği günden beri maç kaçırmadı. Fiziği ve süratiyle ön plana çıkan Nazon taraftarlardan tam not aldı. Sarı- Kırmızılılarla 6 maça çıkan Haitili futbolcu 2 gol 1 asistlik katkı verirken 1 kezde sarı kart gördü. Çıktığı son 3 maçta gol katkısı veremeyen Futbolcu sadece 1 asist yaptı. Başakşehir ve Ankaragücü maçında attığı önemli gollerle Kayserispor'un aldığı puanlarda önemli rol oynadı.

Nazon12

Otabek Shurukov

En son Fatih karagümrük takımında forma giyen Shurukov Bedelsiz transfer edildi. Orta sahada ki rotasyonu genişletmek isteyen Kayserispor yönetimi çareyi Shurukov'da buldu. Yeni transferler arasında en süreyi Shurukov aldı. Geldiği günden beri 5 maça çıkan Shurukov sadece Kayserispor - Beşiktaş maçına ilk 11'de başladı. Shurukov Çıktığı maçlarda gol ve asist katkısı yapamadı.

Shurukovvv

Mehdi Bourabia 

Oliver Kemen'den boşalan 10 numaralı formayı sırtına geçiren Mehdi Bourabia sert ve mücadeleci yapısıyla Sarı- Kırmızılı taraftarların sevgilisi haline geldi. Transfer olduktan sonra 6 maçın hepsine ilk 11'de başlayan Bourabia, Burak Yılmaz'ın gözüne girdi. Faslı futbolcu 6 maçta 1 gol atma başarısı gösterirken attığı gol ile Kayserispor'a 1 puan kazandırdı. Agrasif oyun anlayışı ile dikkatleri üzerine çeken Bourabia 3 kez sarı kart gördü.

Mehdi Bourabiaaaa

Muhabir: Emirhan Karapınar