Kayserispor'un üç sezondur başarılı performans sergileyen yıldız kalecisi Bilal Bayazıt, Hollanda günlerinden bir fotoğraf paylaştı. Hollanda asıllı Türk futbolcu, kariyerine Ajax'ın alt yapı sistemlerinde başladı ve uzun yıllar boyunca Ajax'ın çeşitli alt kategorilerinde kalecilik yaptı. Hollanda'da Ajax, AZ Alkmaar ve Vitesse gibi takımlarda forma giydikten sonra profesyonel kariyerine Vitesse'de adım attı ve 2021-2022 sezonunda Kayserispor'a transfer oldu.

Bilal Bayazıt (1)

Kayserispor İlk Maçına Çıkıyor! Maçın Günü ve Saati Değişti! Kayserispor İlk Maçına Çıkıyor! Maçın Günü ve Saati Değişti!

Kayserispor'da 3 Sezon Performansı

2021-2022 sezonunda Kayserispor'a transfer olan Bilal Bayazıt, başlangıçta Silvio Lung'dan formayı kapmakta zorlandı ve sadece 7 maça çıkabildi. İkinci sezonunda ise Cenk Gönen ile forma yarışına giren Bayazıt, tecrübeli rakibini geride bırakarak daha fazla süre almaya başladı. Geçtiğimiz sezon ise Kayserispor'da önemli bir çıkış yakalayan Bayazıt, sadece Sarı-Kırmızılı takımda değil Süper Lig genelinde dikkatleri üzerine çekti. Transfer dönemi yaklaşırken, Süper Lig'in büyük kulüpleri ve yurt dışından önemli takımların Bilal Bayazıt'la ilgilendiği iddia ediliyor.

Bayazıt'ın performansı ve gösterdiği istikrar, hem Kayserispor'un hem de Futbolseverlerin dikkatini giderek çekiyor.

Kaynak: ÖZEL HABER