Kocasinan Belediyesi, çölyak hassasiyeti bulunan 225 vatandaşa glütensiz ürün paketini düzenli olarak dağıtıyor.  Çölyak'ın hassas beslenme gerektiren bir yaşam biçimi olduğunu belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Çölyaklı ailelerin yanında olmaya özen gösteriyoruz” dedi.

Gluten (1)

Belediye hizmetlerinin çölyaklı aileleri mutlu ettiğini belirten Başkan Çolakbayrakdar; "Çölyaklı aileler için hazırlanan gıda paketlerinin karşılığı ulusal manada Türkiye’de birçok belediyenin benzer organizasyonlar yapıyor olmasıdır.

Bilindiği üzere; 2017 yılında meclis toplantımızda aldığımız karar doğrultusunda, 7 yıldır glütensiz ürün paketi ile çölyaklı ailelere destek veriyoruz. Glüten duyarlılığı sebebiyle çölyak hassasiyeti bulunan vatandaşlar, glütensiz gıdalarla beslenmek zorundadır. Bu hassasiyeti bulunanların yaşamları boyunca glütensiz gıdalar ile diyet yapması gerekir.  

Gluten (2)

 Ayrıca; geçen yıl, Türkiye’de bir ilk olan Kayseri’nin yöresel mutfağının glütensiz olarak hem imalatının yapıldığı hem de paket hizmetinin olduğu ‘Kafe Sinan Glütensiz’ projesini hayat geçirdik. Amacımız, çölyaklı ailelerimizin hayatını kolaylaştırmak, bunu yaparken de aramızdaki gönül bağını pekiştirmektir” ifadelerine yer verdi.

Flaş Gelişme! Suç Örgütü Üyesinin Firari Gizli Tanığı Yakalandı! Flaş Gelişme! Suç Örgütü Üyesinin Firari Gizli Tanığı Yakalandı!

Kocasinan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün hazırladığı glütensiz ürün paketlerinin içerisinde; burgu makarna, kek unu, hamur işi unu, nişastalı karışımı, kakaolu çıtır top, spagetti, şehriye, köftelik bulgur, fındık ezmesi, portakallı mini kek ve susamlı çubuk kraker gibi glüten içermeyen yiyecekler bulunuyor.