Adana'da sıcak havadan bunalan lise öğrencisi Semih Akbaş (15), sulama kanalına girdikten bir süre sonra akıntıya kapılarak boğuldu. Akbaş'ın cansız bedeni suya girdiği yerin yaklaşık 10 kilometre uzağında bulundu.

Kayseri’de Atatürk Anıtına Saldırmışlardı: Hazreti İbrahim'in Putları Yıktığı Gibi Biz de Yıkmak İstedik Kayseri’de Atatürk Anıtına Saldırmışlardı: Hazreti İbrahim'in Putları Yıktığı Gibi Biz de Yıkmak İstedik

Liseli Genç Boğularak Can Verdi!-1

Akıntıya Kapıldı

Olay dün saat 13.30 sıralarında merkez Yüreğir ilçesi Atakent Mahallesi'nde meydana geldi. Sıcak havadan bunalan Semih Akbaş, Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalına girdi ve akıntıya kapılarak gözden kayboldu.

Kanala Verilen Su Kesildi

Çevredeki insanların ihbarı üzerine olay yerine Su Altı Grup Amirliği'nde görevli dalgıç polisler sevk edildi. Yapılan aramada Akbaş bulunamadı. Arama çalışmalarının hızlandırılması ve genişletilmesi için savcılığın talimatıyla kanala verilen su kesildi.

10 Kilometre Uzağında Bulundu

Saat 20.30 sıralarında Akbaş'ın cansız bedeni suya girdiği noktanın yaklaşık 10 kilometre uzağında bulundu. Dalgıç polisler tarafından sudan çıkarılan Akbaş'ın cansız bedeni, olay yerindeki incelemenin ardından Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Kaynak: DHA