İstanbul Sultangazi'de meydana gelen olayda, birinde Kalashnikov tüfek diğerlerinde ise tabanca olan maskeli dört kişi tarafından bir iş merkezine baskın düzenlendi. Saldırganlar rehin aldıkları bekçiye zorlu anlar yaşattı.

Bekçiyi Rehin Aldılar

3 Mart Pazar günü saat 08.00 sıralarında yaşanan olayda dört şahıs Sultangazi Malkoçoğlu Mahallesi'ndeki bir iş merkezini bastı. İddiaya göre sabah saatlerinde bir otomobille iş merkezine gelen birinde Kalashnikov diğerlerinde ise tabanca olan maskeli dört kişi, içeri girerek bekçi Bülent Y.'yi rehin aldı. Elinde Kalashnikov tüfek bulunan maskeli saldırgan kapıda gözcülük yapmaya başladı. Diğer saldırganlar ise bekçiyi yanlarına alarak tekstil fabrikası sahibinin ofisine çıktı. Tekstil fabrikası sahibinin bulunduğu kata çıkan saldırganlar, işyeri sahibinin yerinde olmadığını görünce bekçiyi bırakarak geldikleri araçla kaçtı.

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi (12) (1)

Saldırganların Elinden Yara Almadan Kurtuldu

Saldırganlardan sağ salim kurtulan bekçi Bülent Y. olayın ardından durumu polise ve işyeri sahibine ihbar etti. Olay yerine gelen polis ekipleri bekçi Bülent Y.'nin ifadesini aldı. Daha sonra ise kaçan saldırganları yakalamak için güvenlik kamerası görüntüleri incelendi. İşyeri sahibi ve bekçi Bülent Y. Emniyete giderek saldırganlardan şikayetçi oldu. Dehşet anları ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi (13) (1)

Kayseri'de Kahreden Olay! Kazayla Torununu Öldürdü Kayseri'de Kahreden Olay! Kazayla Torununu Öldürdü

Güvenlik Kamerasına Yansıdı

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler kaçan saldırganları yakalamak için çalışma başlattı. İş merkezinin önünde beyaz bir otomobille duran saldırganların ellerinde silahlarla içeriye giriş anı saniye saniye görüntülendi.

Kaynak: İHA