Osmaniye'de Suriye uyruklu Luey H., eşi E.İ (27) ve kadın akrabası A.A'ya zorla fuhuş yaptırdığı iddiasıyla gözaltına alındı.

İşçi Servisi Kaza Yaptı! İşçi Camdan Fırladı! İşçi Servisi Kaza Yaptı! İşçi Camdan Fırladı!

Renkli Modern Haber Instagram Gönderisi (6) (1)

 Fuhuş Yaptırdığı Tespit edildi

İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, insan ticareti suçuyla mücadele etmek amacıyla çalışma başlattı. Çalışma çerçevesinde Suriye uyruklu Luey H.'nin, Suriye uyruklu eşi E.İ. ve kadın akrabası A.A.'ya zorla fuhuş yaptırdığı tespit edildi.

Kadınlar Kurtarıldı

Düzenlenen operasyonla iki kadın kurtarıldı, Luey H. ise gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

Renkli Modern Haber Instagram Gönderisi (4) (1)

70 Bin TL karşılığında Satıldığını İtiraf Etti

Psikolog eşliğinde ifadesi alınan zanlının akrabası A.A. 5 ay önce 55 yaşında bir kişiye 70 bin TL karşılığında satıldığını ifade etti. A.A 1 aylık da hamile olduğunu belirtti.

11 yıl önce yasa dışı yollarla Türkiye'ye girdiğini belirten kadın Luey H.'nin kendisini evlenme vaadiyle kandırdığını belirtti. Luey H.'nin yanına yerleşen kadın baskı ve tehditler ile para karşılığı fuhuş yaptığını öne sürdü.

Renkli Modern Haber Instagram Gönderisi (5) (1)

Cinsel İçerikli Videolarla Tehdit Etti

Eşi E.İ. ise 4 yıldır şiddet gördüğü Luey H tarafından cinsel içerikli videoları yayınlamak tehdidi nedeniyle para karşılığında fuhuş yaptığını savundu. İşlemlerinin ardından, adliyeye sevk edilen Luey H., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Kadınlar ise İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Kaynak: DHA