31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimlerde, Kayseri’nin Pınarbaşı seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve partililerin seçimde hile yapıldı gerekçesiyle itirazı sonrası iptal olmuştu. Yaşanan olay Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) taşınmış ve YSK Pınarbaşı seçimlerinin 2 Haziran’da tekrardan yapılmasına karar vermişti.

Deniz Yağan

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları Kayseri’ye Gelecek

CHP tarafından YSK’nın bu kararına itirazlar sürse de her iki parti de yeniden seçim çalışmalarına başladı. CHP’nin Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Deniz Yağan’a partisinden önemli isimlerin desteği gelmeye devam ediyor. Son olarak CHP’li büyükşehir belediye başkanlarının başkan adayı Deniz Yağan’a destek olmak için Kayseri’ye geleceği duyurulmuştu.

Mahmut Tanal 1

‘Haksız ve Hukuksuz Bir Seçim Oldu’

Başkan adayı Deniz Yağan’a bir destek de CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal’dan geldi. Tanal, Gaziantep-Adana ka yolunda Deniz Yağan ile birlikte çektiği video ile Yağan’a Pınarbaşı halkından destek istedi. Mahmut Tanal konuşmasında, “Pınarbaşı’nda adil bir seçim olmadı. Haksız ve hukuksuz bir seçim oldu. Herkesi Pınarbaşı’nda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) başkan adayı yol arkadaşımıza destek vermenizi istirham ediyorum. Pınarbaşı’nda adil bir yönetim istiyorsak, liyakat istiyorsak, hukukun üstünlüğünü istiyorsak, adaletli bir yöneyim istiyorsak değerli başkanımıza destek vermeliyiz” dedi.

Flaş Gelişme! Suç Örgütü Üyesinin Firari Gizli Tanığı Yakalandı! Flaş Gelişme! Suç Örgütü Üyesinin Firari Gizli Tanığı Yakalandı!

F8636D65 7403 421B A6E5 17418E8A9E78

Kaynak: Özel Haber