DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile yaptığı gizli protokole ilişkin konuştu. Babacan, “İkincisini bilmiyorduk. O sıkışmışlıkla 'denize düşen yılana sarılır' şeklinde değerlendirdik” dedi. Konuya ilişkin yanıt veren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından sert eleştirilerde bulundu.

Baki Ersoy’dan Sert Çıkış: Şerefinizi Kaybedersiniz Baki Ersoy’dan Sert Çıkış: Şerefinizi Kaybedersiniz

Duruma tepki gösteren Özdağ, “Yahu Ali bey, siz olmayan oylarınız ile onca milletvekilliği almışsınız. KK’nın kazanması durumunda cumhurbaşkanı yardımcılığı ve 3 bakanlık alacaksınız da Zafer Partisi’nin KK’ya kazandırması karşılığında alacağı bakanlıklar sizi neden rahatsız ediyor” dedi.

‘Sizi Rahatsız Eden Bakanlıklar Değil’

Mücadelesinden bahseden Özdağ, “Sizi rahatsız eden bakanlıklar değil, ilkeler protokolü. Milli-üniter-laik devlet, Atatürk ilkelerinden taviz verilmemesi, FETÖ ve PKK ile mücadele, kayyum, 13 milyon sığınmacı ve kaçağın ülkelerine yollanması. Zafer Partisi’nin Saray rejimine, bölücülere, Allah ile aldatanlara, Türk işçisi ve köylüsünün düşmanlarına, Türk gençliğinin rüyalarını yok edenlere karşı mücadelesi sürüyor. Atatürk’ün izinde ailemizi ve vatanımızı savunacağız” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi