Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kızılcahamam kampında Kayseri’de yaşanan olaylarla alakalı açıklamalarda bulunurken ‘Siyasi kazanım uğruna nefret siyasetine tevessül edilmesini acizlik olarak görüyoruz. ’ sözleri tepki toplamıştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrası CHP Lideri Özgür Özel’de konu ile alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı hangi muhalefeti kast ediyorsa onu net olarak söylesin. Ülkeyi yöneten iktidar tutup da her şeyi muhalefete yükler mi? Sığınmacılara düşman olmak kolay, biz sığınmacı yaratan politika ve politikacıların karşısındayız. Komşunda iç savaş kışkırtıcılığı yaparsan bu kadar sığınmacıyı da bu memleketin başına musallat edersin.’ dedi.

Kayseri Milletvekili Hükümete Yüklendi: Vatandaş Borç Yükü Altında Eziliyor! Kayseri Milletvekili Hükümete Yüklendi: Vatandaş Borç Yükü Altında Eziliyor!

Özel’den Kayserililere Çağrı

Kayseri’de dün yaşanan olaylarla ilgili olarak çağrıda bulunan Özgür Özel, ‘Herkesi sağduyulu davranmaya davet ediyorum. Bizim adımıza silahı taşıyan polistir, jandarmadır. Bizim adımıza cezayı verecek olan hakimdir, cezanın çekileceği yer cezaevidir’ diye konuştu.
 

Muhabir: VOLKAN TÜRKMENOĞLU