Kayseri Valiliği'nden Atatürk Heykeline Baltalı Saldırıyla İlgili Açıklama! Dayı -Yeğenlermiş Kayseri Valiliği'nden Atatürk Heykeline Baltalı Saldırıyla İlgili Açıklama! Dayı -Yeğenlermiş

Kayseri’de, 31 Mart’ta gerçekleştirilen Pınarbaşı seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) adayı Deniz Yağan ile Cumhur İttifakı adayı Menduh Uzunluoğlu yarıştı. Sandıktan çıkan sonuçlarda iddiaya göre CHP’nin adayı Deniz Yağan birinci oldu.

Ancak sandıktan çıkan sonuçlara MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve partililer, seçimlerde mühürsüz oy kullanıldı iddiasıyla iptal başvurusunda bulundu. İl ve ilçe seçim kurulu yapılan itirazları değerlendirerek, Pınarbaşı seçimlerinin 2 Haziran’da yeniden yapılmasına karar verdi.

Adliye Sandıklar (1)

Bunun üzerine CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ve partililer, iptal kararını Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) taşıdı. YSK yapılan toplantı sonrası konuyu karara bağladı ve Pınarbaşı seçimlerinin 2 Haziran’da yenilenmesini uygun gördü.

Bunun üzerine her iki parti de yeniden seçim çalışmalarına başladı. Son olarak CHP’nin adayı Deniz Yağan’a destek vermek için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ilçeye geldi ve Pınarbaşı halkına Deniz Yağan’a oy vermesi yönünde çağrıda bulundu.

Mansur Yavaş Pınarbaşı (1)

Yavaş’ın Pınarbaşı ilçesine gelip oy istemesi, MHP’liler tarafından tepkilere neden oldu ve ‘Mansur Yavaş Pınarbaşı’nda umduğunu bulamadı’ yorumları yapıldı. Ayrıca Yavaş’ın mitingi için Kayseri merkez, ilçeler ve yakın şehirlerden vatandaşların getirildiği iddia edildi.

Mansur Yavaş Pınarbaşı İçin Müjdeyi Verdi! 2

Seçim çalışmaları ve tartışmaları devam ederken, HBS araştırma şirketi Pınarbaşı seçimleri ile ilgili yaptığı anketi sosyal medya hesabından yayınladı. Yayımlanan ankette, vatandaşlara ‘Bu pazar Pınarbaşı belediye başkanlığı seçimi olsa, oy kullanma tercihiniz nasıl oldurdu?’ sorusu yöneltildi.

Anket sonucuna göre; CHP: 43,0, MHP: 41,9, DEVA: 2,3, İYİ PARTİ: 0,3, Diğer: 1,6, Kararsız: 10,9

Pınarbaşı Seçimleri İçin Şaşırtan Anket Sonucu Açıklandı!

Kaynak: Özel Haber