Hakim ve Savcılar Kurulu’nun atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Kayseri’de Baki Ersoy’un tartıştığı Hakimin görev yeri değiştirilerek başka bir ile atandı.  

Cumhuriyet Meydanı’nda Şok Protesto! Kendini Yakmaya Çalıştı! Cumhuriyet Meydanı’nda Şok Protesto! Kendini Yakmaya Çalıştı!

MHP Kayseri Milletvekili 31 Mart Pınarbaşı seçimlerinde Pınarbaşı Hakimi ve İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya'ya küfür ederek tartışmıştı. Görüntüler kısa sürede sosyal medyada gündem olmuştu. HSK'nın kararına göre Milletvekilinin tartıştığı Hakim Ramazan Kaya Bozuyük Hakimi yapıldı.

4 bin 340 hakim, savcı ve mahkeme üyesi ve başkanının görev yerinin değiştirilmesine dair, Hakim ve Savcılar Kurulu (HSK) kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.  

Resmi Gazete’de yayımlanan HSK’ye ait atama kararları ile toplamda 4 bin 340 hakim, savcı ve mahkeme üyesi ve başkanının görev yeri değişti. Resmi Gazete’de yayımlanan 18.01.2024 tarihli ve 92 sayılı HSK kararı ile 4 ilin Cumhuriyet Başsavcılığına atamalar yapıldı. Karar ile birlikte İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığına, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Gökçe, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Karaköse, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına ise Başsavcılık Vekili Yakup Ali Kahveci atandı.

Resmi Gazete’de yer alan 21.02.2024 tarihli ve 253 sayılı karar ile 37 hakim ve savcının görev yeri değiştirilirken, 13.06.2024 tarihli ve 820 sayılı karar ile ise 4 bin 9 hakim, savcı ve Adliye ve Ağır Ceza Mahkemesi üyeliği ve başkanlığına atamalar yapıldı. Aynı tarihli ve 821 sayılı karar ile ise 290 İdare ve Vergi Mahkemesi üyeliklerine ve başkanlıklarına ise görevlendirmeler gerçekleştirildi.  

Kaynak: HABER MERKEZİ