Sosyal medya üzerinden açtıkları kadın profilleri ile kendilerini çoban olarak tanıtarak, yaptıkları sahte altınları satan çete yakalandı. Çetenin bu güne kadar 1 milyon 325 bin TL’lik vurgun yaptığı ortaya çıktı. 4’ü kadın 19 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Sosyal Medya Üzerinden Kandırıyorlar

Sosyal medya üzerinden kadın ismiyle profil oluşturup, kendilerini çoban olarak tanıtan dolandırıcılar ağlarına çektikleri vatandaşlara kendi üretmiş oldukları sahte altınları buluntu define ürünü olarak satmaya çalışıyor.

Define Bulduk Deyip Para İstediler!

Torbacılara Şafak Operasyonu: Çok Sayıda Gözaltı! Torbacılara Şafak Operasyonu: Çok Sayıda Gözaltı!

Kısa yoldan köşeyi dönme meyilli olan vatandaşları hedeflerine alan kalpazanlar şahıslara sahte altın satmaya çalıştı. Ağlarına düşürdükleri kişileri hayalde buldukları defineye ortak etmeye çalışarak önden para istediler. Paraları aldıktan sonrada kayıplara karıştılar.

Şikâyetler Arttı Savcılık Harekete Geçti

Şikâyetlerin artmasıyla savcılık harekete geçti. Yapılan incelemelerde nitelikli dolandırıcılık eylemlerine toplam 19 şüpheli şahsın katıldığı ve Türkiye'nin farklı illerinden 5 şahsı dolandırdıkları tespit edildi. Aralarında Kayseri'nin de olduğu farklı illerde bulunan 8 kişiyle dolandırıcılık amaçlı görüştükleri belirlendi.

Dolandırıcılar yakalandı!

Dolandırıcıların gerçekleştirdikleri sahte attın satışından ilk aşamada toplamda 1 milyon 325 bin TL maddi kazanç elde ettikleri tespit edildi. Gözaltına alınan şahıslar emniyetteki işlemlerinin ardından geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edilirken, mahkemeye çıkarılan şahısların tamamı ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: iha