Kayseri’nin Sarız ilçesinde 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 2 kişinin yaralandığı silahlı bıçaklı kavganın duruşması Kayseri Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. sanıkların yargılanmasına devam edildi.

Kayseri Adalet Sarayı 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar; A.Ö. ve H.E.’nin yanı sıra tutuksuz sanıklar H.E. ve M.B. ile müşteki sanık O.A. katıldı. Tarafların kalabalık bir şekilde katılım sağladığı duruşma geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi.

Tutuklu Sanık Haydar E. olaydan sonra Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde saklandığını ve Amcaoğlu H.E. nin evine hiç gitmediğini ve olayda kullandığı tabancayı evin garajına gömmediğini söyledi. H.E. Olaydan sonra kaçak yaşarken bir tırın gizli bölmesinde yurtdışına çıkmak isterken yakalanmıştı.

Sanıklar Yalan Söylüyor

Dernek’te Bıçaklı Saldırı: 2 Yaralı Dernek’te Bıçaklı Saldırı: 2 Yaralı

Mahkeme salonunda söz alan Ali Ö. İse mahkemesindeki savunmasında Mehmet A.’yı yanındakilerin ve kendisinin tasarlayarak öldürmediğini, olayda ilk yaralanan kişinin kendisinin olduğunu söyledi. Ayrıca Ali Ö. Olaya karışan diğer kişilerin yalan beyanda bulunduğunu cinayeti kimin işlediğinin belli olduğunu anlatarak tahliyesini istedi.

Kayıp Görüntüler Cinayeti Çözecek

Dava dosyasında olay yerini gören üç ayrı açıdan çekilmiş görüntülerin olduğunu ancak, bir iş yeri kamerasının olayın tam detayını çektiği ancak görüntülerin kayıp olduğu bildirildi. Mahkeme başkanı görüntülerin Kayseri Emniyet Müdürlüğünden istendiğini henüz mahkemeye ulaşmadığını belirtti.

Mahkeme Heyeti davanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi. Savcının bir sonraki duruşmada sanıklar hakkındaki istediği cezayı belirlemesi bekleniyor. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğünde olduğu belirtilen ve cinayeti tam anlamıyla çözeceğine inanılan kayıp görüntülerin bir sonraki duruşmaya yetiştirilmesi bekleniyor.

Kavga Büyüdü Silahlar ve Bıçaklar Kullanıldı

Sarı İlçesinde meydana gelen olayda, aralarında ticaret alışverişi olan A.Ö., M.A., O.A, MA. ve H.E. arasında bilinmeyen sebepten dolayı tartışma çıktı. Tartışma büyüdü, sözlerin yerine tabanca ve bıçaklar konuştu.

Taraflar arasında karşılıklı silahlar ve bıçakların kullanıldığı kavgada A.Ö. O.A. M.A. ve H.E. yaralandı. Tartışmada kullanılan silahlardan birinden çıkan merminin isabet ettiği Mehmet A. olay yerinde hayatını kaybederken yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Olayda Haydar E., Ali Tutuklandı..
 

Editör: Ahmet Bolat