Olay, 15 Ağustos 2022 akşamı Melikgazi ilçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde meydana gelen olayda şarkıcı Metin Işık ile oğlu Mustafa Işık, husumetli oldukları grupla tartıştı.

Kayseri Adliyesi Kâtibinin Zimmet Davasında Görevsizlik Kararı! Kayseri Adliyesi Kâtibinin Zimmet Davasında Görevsizlik Kararı!

Sarkici Metin Isikin Karistigi 5 Kisin 27207 (6)

Bu sırada Metin Işık ile oğlunun bulunduğu noktadan, gruba pompalı tüfekle ateş edildi. Tüfekten çıkan saçmaların isabet ettiği 5 kişi yaralandı. Olay üzerine Işık ailesi gözaltına alındı.  Metin Işık ile oğlu tutuklanırken, Gülbahar Işık adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olayın Görüntüleri Ortaya Çıktı

Görüntülerde Metin Işık'ın sokakta oturduğu sırada komşuları Yusuf Memduh S.'nin yoldan geçtiği, av tüfeği ile kapıda bekleyen oğlu Mustafa Işık'ın komşularına doğru ateş açtığı görülüyor. Komşulardan birinin sırtından yaralanıp koştuğu, diğerinin vücuduna isabet eden saçmalar ile yere düştüğü görüntülerde açıkça görülüyor.

Sarkici Metin Isikin Karistigi 5 Kisin 27207 (12)

Tüfekleri Kanepe Altına Saklamış

Mustafa Işık'ın, tüfeği sokağın diğer ucuna da çevirip, kendisine müdahale etmek isteyen başka komşusuna doğrultarak ateş ettiği görüntülere yansıdı. Işık ateş etmekle yetinmeyip ardından evin avlusuna giriyor ve 2 farklı tüfeği kanepenin altında saklıyor. Daha sonra da 2 tüfeği alarak hızla evinin merdivenlerinin çıktığı anlar kamera görüntülerine an be an yansıdı.

Sarkici Metin Isikin Karistigi 5 Kisin 27207 (1)

Metin Işık İle Eşi İçin Beraat İstendi.

Savcı, Mustafa Işık'ın, 'kasten adam öldürmeye teşebbüs etme' suçundan müebbet hapsini, Metin Işık ile Gülbahar Işık'ın ise 'kasten öldürmeye azmettirme' suçundan beraatını istedi. Savcı, Metin Işık'ın ayrıca 'silahla tehdit' suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Sarkici Metin Isikin Karistigi 5 Kisin 27207 (7)

Tüfeği Kontrol Edip, Oğluna Vermiş

Yine görüntülere göre; olaydan önce Mustafa Işık'ın evlerinin avlusu içine girerek kapı arkasındaki döner bıçağını kılıfından yarıya kadar çıkartıp, bir süre baktı ve tekrar yerine bıraktı. Bir süre gezindikten sonra av tüfeğini eline aldı. Diğer yandan Metin Işık'ın elindeki tüfeği sağa, sola çevirerek baktıktan sonra oğluna verdiği, Mustafa Işık'ın ise aldığı tüfeği koltuk altına bırakıp, yukarı çıktığı anlar ortaya çıktı.

 Sarkici Metin Isikin Karistigi 5 Kisin 27207 (9)

Editör: Ahmet Bolat